Haberler

İZSU’ya "Akıllı" Bina

Tarih: 4 Temmuz 2007 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Karabağlar’a 4 bin metrekare alan üzerine yeni hizmet binası inşa ediyor. Otomatik kontrol sisteminin yer alacağı yeni İZSU binasında, tüm elektrikli ve mekanik sistemlerin merkezi gözetleme, kontrol ve denetimi tek bir noktada yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, günün ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla Karabağlar’da 4 bin metrekare alan üzerine yeni bir hizmet binası yapıyor. İZSU, çalışmalar çerçevesinde 600 metrekarelik mevcut binayı da yenileyerek kullanıma sunuyor. Temmuz sonunda hizmete alınması hedeflenen yeni hizmet binasının kaba inşaatı tamamlandı.

1 milyon 955 bin YTL’ye mal olacak projeyle, dağınık halde bulunan birimlerin tek çatı altında toplanması hedefleniyor. İZSU yeni hizmet binası; ana bina, ambarlar ve atölyeler olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Bu binalara, halen Halkapınar Su Fabrikası’nda hizmet veren su işletme birimi, ambarlar ve atölyeler taşınacak. Bunların yanısıra Karabağlar’daki mevcut binada yer alan açma-kesme birimi ve kanal işletme müdürlüğü de yeni binada hizmet verecek. İnşaat kapsamında, atölyeler binasının temeli de önümüzdeki günlerde atılacak.

Projeyle, binaların haricinde iki adet 12 bin litre kapasiteli mazot tankı ile bir adet 7 bin litre kapasiteli benzin tankı da yapılarak, işletme araçlarının ihtiyaçları da işletme içinden sağlanacak. Otomatik kontrol sistemi yapılarak, binanın her tarafına dağıtılmış olan elektrikli ve mekanik sistemlerin merkezi gözetleme, kontrol ve denetiminin tek bir noktada görsel renkli grafiklerle yapılması sağlanacak. Hizmet binası girişine, güvenlik amacıyla otomatik kapı sistemi yapılacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.