Haberler

Belek’i kelekleştiren bakanlar istifa etsin

Tarih: 5 Temmuz 2007 Kaynak: Hürriyet
Antalya’nın Belek ormanlarında golf sahası yapımı için ’ağaç katliamı’ gerçekleştirildiğini savunan Antalya’daki sivil toplum kuruluşları ve bazı partilerin temsilcileri, Antalya Adliyesi bahçesinde basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz, Belek ormanlarındaki yok oluşu bizzat ve faks çekerek defalarca Çevre ve Orman Bakanlığı’na bildirdiklerini, ancak Bakan Osman Pepe’nin konuyla hiç ilgilenmediğini ileri sürdü. Gündüz, "Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile yine bütün kıyılarımızı turizme açan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’u Belek’i kelekleştirdikleri için hemen istifaya davet ediyoruz" dedi. Anayasa’nın ilgili maddesi ile sit alanı ve özel çevre koruma alanı statüsü, endemikler ve kuşları koruyan uluslararası sözleşmeler ve kıyılarında caretta carettaların üreme bölgesi olmasına rağmen Belek’in korunmadığını öne süren Gündüz, şöyle devam etti:

"Küresel ısınmanın ortaya koyduğu susuzluk sorunu dikkate alınmadı ve yılın 6-8 ayı hiç yağmur yağmayan Antalya’da bir orman, golf için yok edildi. Belek katliamının fotoğraflarını bugün elektronik postayla seçmenlere göndererek, ’Bu çevre tahripçisi politikacıları yeniden seçmeyin. Yeniden TBMM’ye göndermeyin. Yeni katliamlara ortam hazırlamayın’ diyeceğiz." Gündüz, orman tahribatı nedeniyle ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.