Haberler

Merkez''de 200 bin YTL''ye daire

Tarih: 5 Temmuz 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kiptaş''ın bu yıl itibariyle başlayacağı ve devam edeceği konut sayısının 20 bin adet olduğunu bildirdi.

Kiptaş''ın Topkapı Merkez Evleri''nin ikinci etabının satışının başlaması nedeniyle Belediye Sarayı''nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Topbaş, vatandaşları mağdur etmeden, kendi yaşadıkları alanlarda, kent içinde yeni yaşam alanları oluşturma gayreti içinde olduklarını kaydetti.

Basın toplantısında verilen bilgilere göre, Topkapı Merkez Evleri''nin satışa çıkarılan ikinci etabında bulunan daireler 200 bin YTL''den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Yapılan yanlış uygulamalar nedeniyle durduğu yerde çöken binalar olduğunu hatırlatan Topbaş, "Bunu da dikkate alarak yeni bir düzenlemeye gittik. Kiptaş, dargelirlileri konut sahibi yapmak adına kurulmuş bir şirket. Ben göreve gelinceye kadar 19 bin 800 konut yapıldı. Göreve geldikten sonra da 18 bin konut yapıldı. Bu yıl itibariyle başlayacağımız ve devam edeceğimiz konut sayısı 20 bin adet" dedi.

Topkapı Merkez Evleri''nin ikinci etabını satışa sunduklarını belirten Topbaş, daha önce yapılan 322 konutun satışının bittiğini ve yoğun talep nedeniyle satışın kura çekimiyle gerçekleştiğini anlattı.

Kadir Topbaş, "Yaptığımız düzgün kavşaklar, yol düzenlemeleri ve kentteki erişim imkânlarıyla artık bu kentte yaşamak bir ayrıcalık haline geliyor. Şimdi burada 2. etabı açıyoruz ve 481 konutu sunuyoruz. İnanıyorum ki, yine arzın çok üstünde müracaat olacak" dedi.

Dargelirliye yeni proje
Topbaş, Kiptaş''ın Rusya, Makedonya ve Suriye gibi yerlerde de çalışmaları bulunduğunu, ayrıca bazı yerlerde bölgenin arsa değerini de göz önüne alarak lüks konutlar yaptığını belirterek, "Kiptaş''ın lüks konutlardan edindiği kârı ya da imkânı, dar gelirliler için kullandırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. Topbaş, Zeytinburnu Merkezefendi''de geleneksel Türk mimarisine uygun yapılacak dar ve orta gelirli kesime yönelik bir başka konut projeleri bulunduğunu da hatırlattı.

Zeytinburnu''nun deprem riskli yerlerinden birinin de Sümer Mahallesi olduğunu belirten Topbaş, burası için de projeleri bulunduğunu ifade ederek, "Bundan sonra hedefimiz, deprem riski olan bu kenti yenilemektir" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.