Haberler

Çöplüğe pikniğe çağırdı

Tarih: 5 Temmuz 2007 Kaynak: Hürriyet Ankara
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Fatih Hatipoğlu, Mamak Çöplüğü’nün insan, toplum ve çevre sağlığı açısından tehdit edici hiçbir unsuru olmadığını savundu. Hatipoğlu, tüm Ankaralıların Mamak Çöplüğü’nde piknik yapabileceklerini belirtti.

Mamak Çöplüğü’nden gelen sızıntı sularının Mogan Gölü’nü kirlettiğini söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ı özür dilemeye davet ediyoruz" dedi.

Mamak Rekreasyon ve Geri Kazanım Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Hatipoğlu, daha önce Gaziosmanpaşa, Oran ve Çayyolu’nda oturanların Mamak Çöplüğü’ndeki kokudan rahatsız olduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla kokunun tamamen giderildiğini ifade eden Hatipoğlu, tüm Ankaralıların Mamak Çöplüğü’nde piknik yapabileceklerini belirtti.

Mamak Çöplüğü’nün ıslah çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Hatipoğlu, çöplüğün koku, zehirleme ve patlama gibi olası tehlikelerinin tamamen ortadan kaldırıldığını söyledi.

Burada kurulan jeneratörlerle hem Mamak Rekreasyon ve Geri Kazanım Tesisleri’nin hem de Ankara’daki yıllık 20 bin konutun elektriğini karşıladıklarını iddia eden Hatipoğlu, yıl sonuna kadar 40-45 bin konutun elektrik ihtiyaçlarını karşılayacaklarını savundu.

Yıllarca çöplükten akan suların Mogan ve Eymir gölleriyle yer altı sularını kirlettiğini ifade eden Hatipoğlu, yapılan çalışmalarla sızıntı suların hiçbir şekilde göllere, derelere ve yer altı sularına karışmadığını öne sürdü.

Eryılmaz özür dilesin
Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz’ın kendileri için "lafta tesis kurup lafta elektrik üretiyorlar" dediğini belirten Hatipoğlu, sistemin lisans belgesini göstererek şunları söyledi:

"Çankaya Belediye Başkanı ya cehaletinden dolayı konuşuyor ya da bile bile utanmadan yalan söylüyor. Öğretim üyesi olmuş belli bir eğitim düzeyine gelmiş bir belediye başkanının sadece Melih Gökçek’e karşı olmak, sadece Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri karalamak amacıyla utanmadan yalan söylemesi, iftira atması bu güzel hizmeti karalamaya yetmeyecektir. Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz’ı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ve burada çalışan, bu hizmette emeği geçenlerden özür dilemeye davet ediyoruz."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.