Haberler

Narlıdere ve Güzelbahçe''ye Müjde

Tarih: 5 Temmuz 2007 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Güzelbahçe’de yapacağı anfitiyatro ile Narbel konut yolunun yapım çalışmalarına 6 Temmuz 2007 Cuma günü başlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Güzelbahçe’ye kazandırmak için geçtiğimiz Nisan ayında yapım ihalesine çıktığı anfitiyatronun temeli 6 Temmuz 2007 Cuma gerçekleştirilecek olan törenle atılacak. Aynı gün yıllardan beri kent gündemini meşgul eden Narbel konut yolunun yapım çalışmalarına da başlanacak. Yapım şartları arazinin yapısı sebebiyle oldukça zor olan Narbel yolu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sayesinde kente kazandırılacak. Yapım tamamlandığında, Narlıdere’nin üst kesimlerindeki mahalleler ile Narbel konutlarındaki ulaşım sorunu “yeni imar yolu” ile çözüme kavuşmuş olacak.

Güzelbahçe’ye Anfitiyatro
Güzelbahçe Belediyesi’nin ön tarafındaki eğimli araziye yapılacak olan anfi tiyatronun sahne bölümü üç katlı olarak inşa edilecek. Arazideki kot farkından yararlanılarak sahne altında fuaye ve zemin katta ise sergi salonu oluşturulacak.

Toplam 2 bin 850 metrekare inşaat alanı olan binada sahne 340 m2, sergi salonu 300 m2 ve fuaye 300 m2 alan kaplıyor. Toplam bin 140 seyirci kapasiteli olarak tasarlanan anfitiyatro 984 bin YTL’ye mal olacak.
Bölgedeki önemli bir ihtiyaca cevap vermesinin yanı sıra, kültür – sanat ve sergi merkezi olarak da bir cazibe alanı yaratacak olan anfitiyatro, başta Güzelbahçe ve Yarımada olmak üzere tüm İzmirliler’in hoşça vakit geçirmesine olanak sağlayacak. Özellikle yaz aylarında bu alanda gerçekleştirilecek konserler, tiyatro oyunları ve sergiler, kültür ve sanat hayatını canlandıracak. İlçenin kültür ve sanat hayatına renk katacak olan anfitiyatro, yıl sonunda tamamlanacak.

Narbel Yoluna Başlanıyor
Coğrafi koşullar nedeniyle yıllardan beri yaşama geçirilemeyen Narbel konut yolunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sayesinde mutlu son yaşanıyor. Narlıdere’nin üst kesimlerindeki Narbel konutları ile İnönü ve Atatürk Mahallesi’ndeki ulaşım problemini ortadan kaldırmak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen yeni imar yolunun yapım çalışmaları da Cuma günü başlıyor. Açılacak yeni ulaşım aksı ile bu bölgenin Mithatpaşa Caddesi’ne de bağlantısı yapılacak.

Narlıdere’nin üst bölgelerinde bulunan yerleşim alanlarının ana arterler ile bağlantısını sağlayacak bin 370 metre uzunluğundaki yeni imar yolunun yapımı 540 günde tamamlanacak. Yolun yapım ihale bedeli 8.5 milyon YTL. Proje ve yolun üst kaplama bedelleriyle birlikte toplam 11 milyon YTL’ye malolacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.