Haberler

Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat 2007’de Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

Tarih: 6 Temmuz 2007
Mimarlık yayıncılığına ilgi mi duyuyorsunuz? Fakat çalışma şartlarınız nedeniyle buna zaman ayıramıyor musunuz? Bunun için Arkitera Mimarlık Merkezi’nin bir projesi var: Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat.

Bağımsız editörlerini belirlemek amacıyla Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat projesinin ilkini geçtiğimiz sene düzenleyen Arkitera Mimarlık Merkezi bu arayışını bu sene de sürdüyor. Merkez’in bağımsız editörlerden biri olmak için 9 Temmuz Pazartesi gününe kadar başvurmanız yeterli.

Başvuru Koşulları
Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat’a başvurmak için İstanbul’da oturma zorunluluğu bulunmuyor. İstanbul dışındaki şehirlerden ve Türkiye dışındaki ülkelerden de başvuru yapılabiliyor. İki aşamalı gerçekleşen projede ilk aşamada sadece başvurular değerlendirilecek. Daha sonra başvuruları değerlendirilen ve ilk aşamayı geçen kişilere istenenler bildirilecek ve aşağıda belirtilen tarihte bunları teslim etmeleri istenecek.

Detaylı proje takvimi ise şöyle:
Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat İlan Edilmesi:
8 Haziran 2007
Bu tarih itibari ile, katılımcılardan neden ve ne şekilde Arkitera Mimarlık Merkezi ile birlikte çalışmak istediklerini belirten bir yazı ile birlikte ad, soyad, e-mail ve telefon numaralarını editor[at]arkitera[dot]com e-mail adresine göndermeleri beklenmektedir. Bu başvuru yapıldıktan sonra kendilerinden beklenenler e-mail yolu ile daha detaylı olarak açıklanacaktır. İletişim bilgileri katılımcıların eşit koşullar ve zaman aralığında çalışmalarını sağlamak amacıyla toplanmaktadır; bütün katılımcılara aynı gün içerisinde detaylı olarak istenenler gönderilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 9 Temmuz 2007 Pazartesi günü Saat 24:00''a kadar başvurular gönderilebilir.

Teslim Tarihi: 20 Ağustos 2007

Sonuçların Açıklanması: 27 Ağustos 2007

Kendi Arkitera’nı Kendin Yarat 2006
Arkitera Mimarlık Merkezi’nin yayıncılık anlayışını daha katılımcı bir boyuta taşımak amacıyla başlattığı çağrısı oldukça ses getirdi, 60’a yakın başvurudan 16 kişi verilen sürede istenenleri teslim etti. Ortaya çıkan çalışmalar bir kitapta toplandı ve Ekim ayında yayınlandı. Kitabın çıkmasının ardından bağımsız editörlerin Arkitera Mimarlık Merkezi’ne katkıları yıl boyunca devam etti.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.