Haberler

Bozoğlu: Stadı 18 ayda bitiririz

Tarih: 23 Temmuz 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Gülçin Üstün
Ali Sami Yen Stadyumu yerine Seyrantepe'de kurulacak yeni spor kompleksi ihalesinin ilk turunda Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) en yüksek gelir payı teklif eden Bozoğlu İnşaat'ın sahibi Mesut Çağlar Bozoğlu, "İhaleyi kazanırsak verilen süreden 6 ay önce bitirmeyi, Ali Sami Yen'in yerine de 200 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz" dedi.

Önceki günkü ihaleye teklif veren 5 firma arasından, Ali Sami Yen arazisine yapılacak tesislerden 1.4 milyar YTL ile en yüksek geliri elde etmeyi öngören Eren Talu Mimarlık ile TOKİ'ye 118.6 milyon YTL ile yüksek payı vermeyi teklif eden Bozoğlu İnşaat'ın adı öne çıktı.

Firmalar, ihalenin ikinci turunda verdikleri teklifleri revize edecek, TOKİ'ye en yüksek gelir payı vermeyi öneren yatırımcı ipi göğüsleyecek.

Daha önce iki stat yaptı
İhalede en uygun teklifi veren firmanın sahibi ve AKP'nin 2004'teki Çankaya Belediye Başkanı adayı Bozoğlu, Eren Talu'un verdiği satış geliri rakamını 'gerçek değerinin üstünde' olarak nitelendirdi. Bugüne kadar Sakarya ve İzmir'de iki stadyum işi üstlendiklerini ifade eden Bozoğlu, "Teklif veren firmalar için altyapısı en uygun firmayız" dedi.

Bozoğlu, AKP'ye yakın olmasından dolayı son dönemde firmasının yıldızının parladığı iddialarına ise, "Bunu söylemek haksızlık olur. Çünkü 40 yıllık bir firmayız ve en büyük işimiz olan İzmir metrosu yapımını CHP'li belediyeden aldık" dedi.
"Trabzonsporluyum ama Galatasaray'a stadyum yapmayı çok istiyorum" diyen Bozoğlu, İstanbul'a büyük bir eser kazandıracaklarını söyledi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.