Haberler

Acar Grubu Amerikalılara Miami'de lüks konut satıyor

Tarih: 23 Temmuz 2007 Kaynak: Radikal Yazan: Esin Çetinel
Bir dönem Fenerbahçe Asbaşkanlığı da yapan Acar Holding'in patronu Abdullah Acar, ABD'nin tatil cenneti Miami'de Amerikalılara 1.3 milyon dolara lüks konutlar satıyor. Acar'ın müşterileri arasında Türkler de var.

Miami'de satın aldığı evden kısa sürede ciddi kâr elde eden Acar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Acar bu eyalette kurduğu iki şirket kanalıyla başta ABD'liler olmak üzere Türklere de ev satmaya başladı.

Miami'de lüks konutları satın alıp daha sonra bunları pazarlayan Abdullah Acar'ın şirketleri halen Miami'de gayrimenkul konusunda oluşturulan 50 ismin yer aldığı yatırımcı listesine girmeyi başardı.

Fenerbahçe Kulübü'nde uzun yıllar yönetimde yer alan ve bir dönem asbaşkanlık görevini de üstlenen Acar Holding'in patronu Abdullah Acar, iş dünyasında ise gayrimenkul sektöründeki yatırımları ve Acar Menkul Değerler ve Acar Factoring'in patronu olarak tanınıyor. Acar Yapı Yönetim Kurulu üyesi Tuncay Bora, Miami yatırımlarına Abdullah Acar'ın 2000 yılında bu ülkede satın aldığı evden kısa sürede elde ettiği yüksek kâr nedeniyle karar verdiklerini söyledi.

Okyanusta 40 konut
Tuncay Bora halen Miami'de iki şirketleri bulunduğunu ve bu şirketlerin tamamlanmış konut projelerini satın alıp daha sonra bunların pazarlamasını yaptıklarını belirterek ABD'deki faaliyetleri hakkında şu bilgiyi verdi:

Miami'de bir proje başladığında yatırımcı olarak davet edilen ilk 50 firma arasında yer alıyoruz. Halen portföyümüzde okyanus ve körfez üzerinde yani denize sıfır 40'a yakın konut ve rezidans bulunuyor. Miami'nin yanı sıra işbirliği yaptığımız şirketlerin New York'taki konutlarının satışında da faaliyette bulunuyoruz." Miami'deki konut portföyleri hakkında bilgi veren Acar Holding Genel Koordinatörü Tuğba Ensari de, "Portföyümüzde 100 ve 350 metrekare arasında evler var. Örneğin 2 artı 1 daireler 575 bin dolar, 3 artı 1 ev ise 1 milyon 350 bin dolara satılıyor. Bu projelerle A+ dediğimiz üst gelir grubuna dahil kişiler ilgilenebilir. Zaten müşterilerimiz ağırlıklı ABD'liler. Bu arada ABD'de yaşayan Türklere de konut satışlarımız oluyor Türkiye'den de sınırlı kişiye Miami'de konut sattık" dedi.

1976 yılından bu yana gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermesine karşın ilk kez Silivri'de kendi projesini yapıp satışa sunan Acar Yapı bunun dışında Bodrum'da da bir proje yürütüyor. Yıllardır ticari, yatırım ve kiralama amaçlı olarak gayrimenkul sektörüyle ilgilendiklerini ekonomik istikrar nedeniyle gayrimenkule talep artınca proje anlamında ilk kez Silivri projesini geliştirdiklerini söyleyen Tuncay Bora şunları söyledi:

"Silivri'de bulunan projemiz 40 dönüm arazi üzerinde yüzde 50 yeşil alan ve 77 villadan oluşuyor. Orta ve üst gelir grubuna hitap ediyor. 180 ile 400 metrekare arasında evler olacak. İlk etapta 32 villa aralık ayında teslim edilecek. Silivri projesi 245 milyar TL'den başlayan fiyatlarla insanları kendine ait villa sahibi yapacak."

İngilizlerden ilgi
Bodrum Yalıkavak'ta bulunan konut projesindeki üç daireyi de şimdiden İngiliz müşterilere sattıklarını ve talebin de yine bu ülke vatandaşlarından geldiğini söyleyen Genel Koordinatör Tuğba Ensari, satış fiyatının da pound üzerinden belirlendiğini söyledi.

Kışın genelde tatil yörelerinde gayrimenkule talebin azaldığını söyleyen Tuğba Ensari, buna karşın bu kış özellikle İngilizlerin Bodrum ve çevresiyle yoğun ilgilendiğini söyledi. Ensari'nin verdiği bilgiye göre yabancılar Bodrum'da özellikle havalimanına yakın olan Güllük Körfezi'nde yer arıyor. Bodrum'daki bu küçük projenin yanı sıra grup olarak büyük miktarda arsa stokları bulunduğunu da belirten Ensari, "Ancak biz grup olarak elimizdeki arsaları satmıyoruz" diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.