Haberler

Düzce Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi Onaylandı

Tarih: 24 Temmuz 2007 Kaynak: Düzce Belediyesi


Düzce Belediyesinin en önemli projeleri arasında sayılan Camikebir Mahallesi alanında projelendirilen “Kentsel Dönüşüm Projesi” meclisin Temmuz ayı birleşiminde onaylandı. Kararla birlikte söz konusu alan Kentsel Dönüşüm alanı olarak ilan edildi.

Düzce Belediye meclisinin Temmuz ayı 1. birleşiminin gündem maddelerinden biri Düzce Belediyesinin uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı Kentsel dönüşüm projesi oldu. Daha önce basın aracılığıyla kamuoyuna tanıtılan Kentsel Dönüşüm projesi mecliste de görüşmeye açıldı. Camikebir Mahallesinde 70 bin metrekare alanı kapsayan Kentsel Dönüşüm için mecliste proje mimarları tarafından sunum yapıldı. Daha sonra söz alan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş projeye ilişkin görüşlerini aktardı. Kentsel Dönüşümü Düzce Belediyesinin en önemli projesi olarak vurgulayan başkan Mehmet Keleş konu hakkında şu görüşlere yer verdi: “Düzce’nin yeniden yapılandırılması içerisinde kent imgesi olarak bir bölge oluşturmayı hedefledik söz konusu alan vilayet hizmet binası alanı, anıtpark, Kızılay ve iş merkezleriyle önemli bir cazibe merkezi durumundadır. Bu alandaki yapısal değişim için Kentsel Dönüşüme ihtiyaç vardır hazırladığımız proje ile bölge Düzce’nin bir kent imgesine dönüşecektir.” Konu hakkında görüşlerin belirtilmesinin sonucunda yapılan oylama ile Camikebir mahallesindeki 70 bin metrekarelik alanı kapsayan bölge Kentsel Dönüşüm alanı olarak kabul edildi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.