Haberler

Hırsıza karşı içi betonlanmış kapı

Tarih: 25 Temmuz 2007 Kaynak: Hürriyet Ankara Yazan: Deniz Biliroğlu
Ankaralılar artık hırsız korkusu yaşamayacak. Bir firma erken uyarı sistemiyle 24 kilitleme özelliğine sahip, içi betonla dolu kapı üretti.

Artık Ankaralılar tatile gittiklerinde hırsız korkusu yaşamayacak. Ankara’da üretim yapan Emek Kapı, iddialı kapı modellerini geliştirerek iris tanıma, parmak izi okuma, güvenlik teknolojilerinin yanı sıra monitörlü, şifreli ve kartlı kilit sistemli, içi betonla doldurulmuş kapı üretti. Ankaralılar tatile gittiklerinde rahat bir nefes alacak. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Emektar, "Tatile giden vatandaşların evine giren hırsızlara karşı son teknoloji ile tasarlanan erken uyarı sistemi kapısını ürettik" dedi.

Tatilciler için özel sistem
Kapının sağlam olmadığı müddetçe en son teknoloji kilit kullanılsa dahi etkisinin olamayacağını belirten Emektar, tatile çıkacaklara tüyolar verdi: "Eskiden vatandaşlar tatile gittiklerinde geri dönmek zorunda kalıyorlardı. Hırsızlar gözetim sayesinde evde olmadıkları anda eve girip değerli eşyalarını alıyordu. Tatili yarıda kesip evine dönen çok sayıda müşterilerimiz oldu. Tatilinin üçüncü gününde bize gelip acil kapı siparişi veren müşterilerimizin sayısı son yıllarda çoğaldı. Bu tür olaylarını önüne geçmek için son derece modern ve güvenli kapılar ürettik. Mekanik olarak çözmek yetmiyor işin elektronik olayını da çözmek gerekiyor. Bir kapı zaten mekanik olarak güvende" dedi.

Sağlamlığı çok önemli
Hakan Emektar, kapının tasarımı kadar teknik yapısı da sağlamlığı açısından çok önemli. Bu kapıların içi montaj sırasında betonla doldurularak sağlamlaştırılıyor. Amaçlarının tatile giden vatandaşların daha rahat bir şekilde tatil yapmalarını sağlamak olduğunu söyledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.