Haberler

İstanbul’un ciğerleri yandı

Tarih: 30 Temmuz 2007 Kaynak: Türkiye
Avcılar’daki İstanbul Üniversitesi Kampusü’nde kuru otların tutuşması sonucu akşam saatlerinde yangın çıktı. Yaklaşık 1.5 hektar alanda etkili olan yangına, Avcılar ve Büyükçekmece itfaiye ekipleri müdahale etti. Alevlerin eğimli alana sıçraması sebebiyle karadan kontrol altına alınamayan yangını söndürme çalışmalarına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 2 söndürme uçağı da destek verdi.

Pendik’te 4 hektarlık alanda etkili olan orman yangını, uçak ve helikopter desteğiyle kontrol altına alındı. Aydos mevkiinde çıkan ve 2 hektarı orman olmak üzere yaklaşık 4 hektarlık alanda etkili olan yangına, 15 arazöz ve çok sayıda ekiple müdahale edildi. Söndürme çalışmalarına havadan da 1 helikopter ve 1 uçak destek verdi.

Kocaeli’nin Dilovası beldesi ile Tavşancıl beldesinde saat 16.00 sıralarında çıkan yangın, rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüdü. İtfaiye araçları arazinin engebeli olması sebebiyle yangına müdahale edemezken, yangının çevredeki sanayi kuruluşlarına sıçramaması için tedbirler alındı. Yangın dolayısıyla oluşan duman, Tem Otoyolu’ndaki trafiği de etkiledi. Havadan da destek verilerek kontrol altına alınan yangında 7 hektarlık alan zarar gördü.

Körfez ilçesinde ise fıstık çamı ormanlık alanında çıkan yangın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerince kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Yangında, 1 dönümlük alan zarar gördü.

Kartal Velibaba Mahallesi Orman Yolu Sokak Temsa Sitesi önündeki otluk alanda, oyun oynayan çocukların ateş yakması sonucu yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle genişleyen ve 6 hektarlık otluk alanda etkili olan yangın, Kartal itfaiye ekipleri ve çevredeki vatandaşların müdahalesi ile kontrol altına alınarak söndürüldü.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.