Haberler

Bodur'un prensesi Kale'yi içten fethetti

Tarih: 30 Temmuz 2007 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Eylem Şimşek
Kale Grubu'nun 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle fabrikaların bulunduğu Çan ilçesinde düzenlenen “Seramik Bayramı” etkinliklerinde konuşan Çanakkale Seramik Fabrikaları kurucusu ve Murahhas Azası İbrahim Bodur, “Çanakkale Seramik Fabrikalarını 50 yıl önce, hiçbir altyapısı olmayan, bin nüfuslu Çan kasabasında kurarak, Anadolu'nun sanayileşmesine, sanayinin büyük şehirlerden Anadolu kasabalarına, oradan da köylere gitmesine öncülük ettik” dedi.

50 kuruluştan oluşan Kale Grubu'nun 8 milyar dolar satış cirosu ve 4 milyar dolar katma değer ürettiğini belirten Bodur, her yıl devlete 1.5 milyar dolar vergi ödediklerini kaydetti.

Bayrağı Kızı Teslim Aldı
Sanayide 55, seramikte 50 hizmet yılını tamamlamış olmanın huzuru ve mutluluğunu yaşadığını söyleyen İbrahim Bodur, bayrağı kızı Zeynep Bodur Okyay'a teslim ettiğini söyledi.

Seramik Bayramı'ında konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, “Türkiye'nin var olma savaşı, rekabet gücü yüksek bir ülke olmaya bağlı” dedi. Bakan Coşkun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer sürdürülebilir bir büyüme 5 yıldır devam ediyorsa, ihracatımız 100 milyar doları hedefleyip, GSMH 400 milyar doları geçmişse ve ihracatımız bugün Türkiye'yi borçlu ülke olma durumundan borçlarını ödeyebilir bir ülke durumuna geçirmişse, bu sadece hükümetin, siyasi istikrar, sosyal, barış, güven ortamında aldığı kararlarının değil, rekabete açık serbest piyasa ekonomilerinde özel sektör öncülüğünde kalkınmanın bir sonucudur” dedi.

Hükümetin İşi Değil
“Seramik Bayramı”na katılan 9. Cumhurbaşkanı Demirel ise, “Türkiye'nin yoksulluktan kurtulması sadece hükümetlerin işi değildir. Herkesin işidir. Ancak eşit şartlar sunulmalıdır. Dünya ile yarışabilecek ekonomik şartlar sunulmalıdır” dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.