Haberler

Soyak: Spor alanları Olympiakent''in diye satmadık

Tarih: 8 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbul Halkalı''da bulunan Olympiakent''te yaşanan spor alanı krizine Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Soyak''tan açıklama geldi.

Olympiakent''in vaat edilen spor tesisleri ve yeşil alanlarıyla birlikte teslim edilmediği iddialarını yanıtlayan Soyak yetkilileri, şu açıklamayı yaptı: "Olympiakent proje kapsamında tüm iletişim kanallarında kullanılan satış argümanlarının içeriğine uygun olarak müşteriye, gerek maket üzerinde belirtilen, gerek vaziyet planları üzerinde gösterilen her türlü imalat, içeriğine ve belirtilen şekline uygun olarak yapılmış ve teslim edilmiştir.

''Devir işlemleri devam ediyor''
Makette gösterilip de yapılmayan veya ayıplı veya eksik yapılan herhangi bir imalat yoktur. Firmamız projeyi bu argümanlarına ve maketine uygun olarak tamamlamıştır. Satış süresince ve kullanılan tüm iletişim kanallarında proje kapsamında kalan ve yasa gereği ayrılması zorunlu olan kamusal alanların müşteri mülkiyetine geçeceği veya salt Olympiakent müşterileri kullanımına ait olacağı veya Olympiakent sakinleri dışında kimsenin giremeyeceği kesinlikle söylenmemiş ve belirtilmemiştir."

Konuyla ilgili olarak TOKİ''den yapılan yazılı açıklamada ise spor alanı olarak ayrılan 21 bin metrekareli alanın Küçükçekmece Belediyesi''ne devredilmesinin için protokol imzalandığı, devir işlemlerinin devam ettiği belirtildi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.