Haberler

Karadeniz''in yeni buluşma noktası: Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Tarih: 8 Ağustos 2007 Kaynak: Dünya
Türkiye ve dünyanın en iyi markalarını bir araya getirmeyi amaçlayan, Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi hizmete açıldı. Samsun''da Atakum mevkiinde deniz kenarında toplam 5 bin metrekare alan üzerine konumlandırılan, yaklaşık 25 bin metrekaresi kapalı alana sahip olan 4 katlı alışveriş merkezinde, yaklaşık 70 mağaza, bir süpermarket, 7 adet sinema salonu, restoranlar, kafeteryalar, 750 araçlık otopark ve çocuk aktivite alanları bulunuyor.

Yeşilyurt Alışveriş Merkezi''nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt, AVM''nin hedef kitlesini belirlerken Samsun ile birlikte tüm Karedeniz Bölgesi halkının hedef alındığını söyledi. Cemal Yeşilyurt şunları belirtti: "Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, özgün mimarisi, şık tasarımları, teknolojik zenginliği ve Karadeniz''in muhteşem sahilindeki eşsiz konumu ile alışveriş merkezleri arasında farklılığını hissettiriyor. Yine aynı şekilde, mağaza karması ile de özellikle Anadolu''daki alışveriş merkezleri arasında ön plana çıkıyor. Samsun gibi Karadeniz Bölgesi''nin taşıyıcı illeri arasında olan ve yaklaşık 3 milyon nüfusa hitap edecek merkezi bir kentte, bu standartlarda bir alışveriş merkezinin eksikliği bizi bu yatırıma yönlendiren en büyük etken olmuştur. Projenin temeli 2006 Haziran ayında atılmış olup 10 ay gibi kısa bir sürede projenin inşaatı ve eşzamanlı olarak mağaza kiralamaları tamamlanmıştır."

25 milyon dolara mal oldu
Projenin toplam maliyetinin 25 milyon doları bulduğunu da sözlerine ekleyen Cemal Yeşilyurt, yatırım için Samsun''u seçmelerindeki nedeni de şöyle açıkladı:

"Biz 20 yıldır Samsun''da bulunmaktayız. Bu 20 yıl içinde olduğu gibi, bundan sonraki yıllarda da bütün imkanlarımızı Samsun halkıyla paylaşacağız. Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi''ni kurarak Yeşilyurt Grubu olarak bir nevi vefa borcumuzu ödediğimize inanıyorum. Yeşilyurt Grubu olarak bugüne kadar demir-çelik sektörüyle ticari alanda gücümüzü kanıtlamış bir şirketiz. Halihazırda devam eden ve 2007 sonunda tamamlanması öngörülen bir oksijen fabrikası ve demir-çelik tesislerimizdeki kapasite artırımını kapsayan ve ihracat kapasitemizi 2009 yılında 200 milyon dolara çıkaracak olan, yaklaşık 40 milyon dolarlık yeni yatırımlarımız mevcut."

Yeşilyurt AVM''de faaliyet gösteren bazı markalar

Asortie, Sultanahmet Halk Köftecisi, Beta, Beymen Club, Ceylan, D&R, Tatlıcı Tombak, Esse, Prensez Accessories, Hacıoğlu, Tekin Acar, Swatch, Home Store,

İnci, Kiddyland, Tiffany, Koton, Tommy Hilfiger, Mc Donald''s, Mothercare, Muda City, Tüze Grup Sinemaları, Opmar Optik, Otantik Kumpir, Pizza House, Premaman, Rubino, Saat&Saat, Unique Art, Sabri Özel, So Chic.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.