Haberler

Erdoğan: Hatası panik çıkartmak

Tarih: 16 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet
Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara’daki su kesintisi konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in hata yaptığını kabul ettiğini, başkentte su sıkıntısı olmadığını söyledi.

Erdoğan, dün konuyla ilgili soru üzerine şunları söyledi:

El koyma yok
Su sorununa elkoymamız diye birşey yok. Bir belediyeci olarak bana göre Ankara’nın su sıkıntısı yoktur. Kuraklık süreci yaşandığına göre, bu aynen devam ederse bunun altından kalkmak belediye başkanının, devletin hemen anında halledeceği bir iş değildir. Gökçek’i davet ettim konuştum, tüm rezervleri istedim. Ankara’nın 4.5 aylık su rezervi var. Burada belki de kesintilerle bir uygulama içine girilmiş olmasa bu panik olmayacaktı. Bunu tabi Melih bey de kabul etti, ’biz orada bir hata yaptık’ dedi. Bu süreç içinde Kızılırmak ile ilgili hazırlık sürüyor, inşallah yıl sonuna kalmaz Kızılırmak suyunu da Ankara’ya pompalamış olacağız. Gerede suyuyla ilgili de DSİ’nin çalışması var. Onu belki de büyükşehirle birlikte yürüteceğiz. 1994’de bunları biz yaşadık, attığımız adımlarla İstanbul a su getirdik. Şimdi de Bulgaristan ile görüşmeler yapıyoruz, başbakanı ile de görüştüm. İstanbul için oradan da su alma durumumuz var.

Sizin uydurmanız
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’daki su sıkıntısıyla ilgili olarak, "O haberler sizin uydurmanız. Aslı astarı olmayan haberler. Tam tersine görüşmede, Sayın Başbakan su konusunda desteğini esirgemeyeceğini söyledi" dedi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.