Haberler

İstanbul depreme hazır değil

Tarih: 16 Ağustos 2007 Kaynak: Evrensel
Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. K. Erçin Kasapoğlu, “Hazırlıklar, İstanbul olası bir büyük depreme yüzde 100 hazır hale gelene dek sürmelidir; bunun için geç kalmış sayılmayız” dedi.

Erçin Kasapoğlu yaptığı yazılı açıklamada, toplumun her kesiminden konu ile ilgili kişi ya da kurumların İstanbul’u olası deprem felaketine hazırlamaya çalıştığını, ancak yürütülen çalışmaları bir araya getirip bütünleştirecek ve somut sonuçların alınmasına olanak sağlayacak bir üst kurum ve organizasyon olmadığı için bunların dar çevrelerde kaldığını belirtti. Kasapoğlu, “İstanbul’u olası bir büyük depreme hazır hale getirme hedefine bir türlü ulaşılamadığını” kaydetti. Kasapoğlu, bu hedefe ulaşabilmek için “Depreme Dayanıklı İstanbul” sloganı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin organizatörlüğünde toplumun konu ile ilgili tüm kesimlerinin, ilgili meslek odalarının, yerli ve yabancı bilim adamlarının katılacağı ve düzenli olarak toplanacak uluslararası kongre yapılması önerisinde bulundu. Kasapoğlu, şunları kaydetti: “Sürekli tekrarlayarak İstanbul, olası bir büyük depreme yüzde 100 hazır hale getirilmelidir. Bunun için geç kalmış sayılmayız. Çünkü İstanbul’u etkileyecek olası bir büyük depremin ne zaman olacağını kestirmek olanaklı değildir”
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.