Haberler

Gökdelenlerden ''şerefiye'' bedeli

Tarih: 28 Ağustos 2007 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Gökhan Yılmaz
Kadir Topbaş Büyükdere Caddesi, Sarıyer, Ayazağa, Maslak, Kağıthane ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bağlantısını sağlayacak Ayazağa Kavşağı''nda incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında gazetecilere açıklamalarda bulanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul trafiğini rahatlatmak amacıyla yapılan yol ve kavşak çalışmalarının gayrimenkul değerlerini artırdığını, bu nedenle büyük kuruluşlarının çalışmalara destek vermesi gerektiğini söyledi. Kaynak sıkıntısı çektikleri için yol ve kavşak çalışmalarında destek aldıklarını kaydeden Topbaş, “İstinyepark bizim üç kavşağımızı yapıyor. Mashattan da buna katılmalı. Zamanında planlar yapılsaydı bölgedeki plazalardan, gökdelenlerden buradaki çalışmaların ve metronun bedelini alırdık” dedi. Topbaş, bu konuda yasal düzenleme talep ettiklerini, belli bir yerdeki taşınmaz malların artan değerleri üzerinden yerel yönetimlerin aldığı bir tür taşınmaz vergisi olarak adlandırılan “şerefiye bedeli”ni bölgedeki büyük kuruluşları rahatsız etmeyecek boyutta katkı alınmasının gerektiğini belirtti.

Metrobüs Hazır
Topbaş, trafiği rahatlatmak amacıyla hizmete konulması planlanan metrobüsün de Küçükçekmece-Avcılar arasında 15 Eylül''de çalışmaya başlayacağını söyledi. Topbaş, metrobüsün devreye girmesiyle bölgede çalışan minibüslerin değişik hatlara kaydırılabileceğini de sözlerine ekledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.