Haberler

Tarım arazisine konut katliamdır

Tarih: 29 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet
İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı Ziraat Mühendisler Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Okyay Sındır ve üyeler, makamında ziyaret etti. Sındır, ziraat mühendisleri odalarının danışma kurulu toplantısının bu yıl ilk kez İzmir’de düzenleneceğini belirterek, bu konudaki düşünce ve görüşlerini almak amacıyla Demirtaş’ı ziyaret ettiklerini söyledi. Kuraklığın tüm maliyetinin çiftçinin sırtına yüklendiğini, tüketicinin spekülatif zamların olumsuz etkilerini gördüğünü belirterek, kuraklığın uzun dönemdeki tehditlerini en aza indirmek için iki odanın birlikte çalışma yürütmesi gerektiğini kaydetti.

Eylem Yapalım
İzmir’de verimli tarım arazilerinin yok edildiğini savunan Demirtaş, "Bir kampanya başlatalım. Gerekirse tüm üyelerimizi arkamıza alıp bunu eyleme dönüştürelim. Ovanın ortasında TOKİ evlerinin yapılmasının alemi var mı? Bu tür yanlış uygulamalara dur demek gerekiyor" diye konuştu.

Ortak Projeler Yapmak Gerekir
Demirtaş, iki odanın da tarihi sorumlulukları gereği ortak projeler yapmak durumunda olduğunu dile getirdi. Demirtaş, TOKİ’nin Torbalı ilçesi Yazıbaşı beldesinde yürüttüğü konut projesini eleştiren Demirtaş, tarım arazisine konut yapılmasını katliamla eşdeğer olarak gördüklerini ifade etti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.