Haberler

Bombaya dayanıklı dış cephe kaplaması

Tarih: 4 Eylül 2007 Kaynak: Milliyet
Binalara dış cephe giydirmesi yapan Çuhadaroğlu Holding, geliştirdiği, bombaya dayanıklı dış cephe kaplama sistemlerini de uygulamaya başladı. Daha önce İzmir NATO lojmanlarını bu sistemle yapan Çuhadaroğlu Holding, yakında Adana''daki İncirlik Üssü projesine başlamaya hazırlanıyor.

Çuhadaroğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Çuhadaroğlu, bombaya dayanıklı dış cephe sistemi ile ilgili çalışmaya HSBC Bank binasının bombalanmasının ardından başladıklarını ve 2-3 yıl içinde bu sistemi oluşturduklarını, dünyada bu sistemi uygulan 3 firmadan bir olduklarını söyledi.

Alüminyum doğrama sistemleriyle insanları soğuktan, yağmurdan, hava şartlarından korumanın dışında bombadan da koruyacaklarını ifade eden Çuhadaroğlu şöyle konuştu:

"Bu anlamda başta İzmir''deki NATO lojmanları ve Adana''daki İncirlik Üssü olmak üzere bir çok projeye başladık. NATO lojmanlarını bitirdik. İncirlik Üssü şu anda proje aşamasında. Orada devamlı bir program değişikliği oluyor. ABD Senatosundan onayları gelecek. İşi almak üzereyiz, bütçe onayını bekliyoruz."

Çuhadaroğlu, bombaya dayanıklı dış cephe sisteminin, bombaya karşı binanın içinde cam ve metal parçalarının dağılarak insanların yaralanması ve ölmesini önlediğini belirtti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.