Haberler

Çevreyi kirleten firma zabıta engeline takıldı

Tarih: 7 Eylül 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Müslim Sarıyar
Hadımköy zabıta ekipleri, 4 farklı noktada 50 kamyon yanmış tekstil atığı tespit etti. Araştırmalar sonucunda atıkları bırakan firmaya ulaşıldı. Çevreye karşı duyarlı zabıtalar, firmayı İl Çevre ve Orman Müdürlüğü''ne şikâyet etti.

Hadımköy zabıta ekiplerinin bölge genelinde yaptığı denetimlerde, ayrı ayrı noktalarda 50 kamyon yanmış tekstil malzemesi atıldığı tespit edildi. Yapılan çalışmalarda, yanmış tekstil malzemelerinin geçtiğimiz haftalarda Yakuplu''da yanan Dönmezler Tekstil tarafından atıldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Hadımköy Belediyesi, İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğü''ne şikâyette bulundu. Hadımköy''ün sınır kesimlerinde, Dursunköy mahallesi Sazlıdere barajı havzasında, Yassıören köyü yakınlarında ve Deliklikaya mahallesinin çevre bölgelerinde bulunan 50 kamyon yanmış teksil malzemesiyle ilgili olarak açıklama yapan Hadımköy Belediyesi Zabıta Amirliği, Hadımköy''ün tabii yapısına karşı bu hatayı işleyen tekstil firmasıyla ilgili gerekli işlemlerin yapılması için, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü''ne yazı yazıldığını belirttiler.

İşlemleri Başlattılar
Yetkililer, "Zabıta amirliği olarak yaptığımız rutin denetimlerde, Hadımköy''ün çeşitli bölgelerine dökülmüş yanmış tekstil malzemeleriyle karşılaştık. Araştırmalarımız sonucunda malzemelerin, geçtiğimiz haftalarda yanan Dönmezler Tekstil''e ait olduğunu belirledik. 2872 sayılı Çevre Kanunu uyarınca, Dönmezler Tekstil hakkında işlem yapılması için, İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğü nezdinde gerekli girişimleri başlattık" diye konuştular.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.