Haberler

İGDAŞ ve İMP’de görev değişimi…

Tarih: 8 Şubat 2008 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Başkan Kadir Topbaş, İMP Başkanlığına Prof. Dr. İbrahim Baz’ı, Büyükşehir Şirketlerinden İGDAŞ’ın Genel Müdürlüğüne de Bilal Arslan’ı atadığını açıkladı.

Saraçhane Belediye Sarayı’nda Tebriz Belediye Başkanı Ali Rıza Novi ve Tebriz Belediyesi Meclis Üyeleri ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kaptan''ın birkaç defa kalp ameliyatı geçirdiğini ve stent takıldığını belirterek, şöyle konuştu;

“Hüseyin Kaptan Bey İMP’deki yoğunluk nedeniyle sıkıntılara girdi. İMP Başkanlığı görevinden özür dileyerek istifa etti. Sağlığının söz konusu olduğunu ifade etti ve müsaade istedi. Ancak biz yine kendisinden istifade ediyoruz. Şu anda TRAKAP’taki (Trakya Çevre Düzeni Planı) çalışmasını devam ettirecek. Mart sonuna kadar bu çalışmayı bitirmek üzere söz verdi. ‘Onu ben yürüteyim. Artık diğer yarışma ve dönüşüm alanlarıyla ilgili çalışmaları ekipleriniz yapar. Diğerlerini yetiştirdik. TRAKAP’taki çalışmayı da bitirip biraz daha kendime vakit ayıracağım. Ama ilmimi her zaman vermeye hazırım’ dedi. Zaten İMP’de çok yoğun çalışmalar bitti. 100.000’lik Çevre Düzeni Planları tamamlandı. 25.000’lik Nazım İmar Planı’nıda bitirerek Belediye Meclisimize sundular.”

İMP’de Hüseyin Kaptan’ın yerine onunla birlikte çalışan Prof. İbrahim Baz’ın bakacağını açıklayan Başkan Kadir Topbaş, “Zaten Hüseyin Kaptan Bey ile beraber çalışıyorlardı. Bu nedenle bir başkasını getirme şeklinde düşünmedik. İMP’de kurulan bir düzen var. Değişik, yeni isimler getirerek farklı boyuta taşınmasın. Prof. Dr. İbrahim Baz orada devam edecek” dedi.

Kadir Topbaş, İGDAŞ Genel Müdürü Levent Tüfekçi ile ilgili bir soruya da şu cevabı verdi; “Biz Levent Tüfekçi ile görüşerek yaptığı başarılı çalışmalar için teşekkür ettik. Kendisi makine mühendisi, İDO’da Genel Müdür danışmanı olarak devam edecek. Zaten İGDAŞ yatırımlarını yüzde 95 oranında bitirdi. Yatırımlar aşağı yukarı tamamlandı. İşin artık hizmet verme boyutu var. Bizim dönemizde İGDAŞ’ta önceki dönemlerin yüzde 50’si kadar yatırım ve hat çekimi yapıldı. Abone sayısı dönemimizde 1.5 milyon civarında arttı. Levent Tüfekçi başarılı bir arkadaşımızdı. Ben kendisine teşekkür ediyorum. İGDAŞ’a Levent Tüfekçi yerine daha önce İGDAŞ Genel Müdür Yardımcılığı yapmış, işi iyi bilen Bilal Arslan’ı getiriyoruz. Bu tür değişiklikler zaman zaman gerekiyor. Bunlar çalışmalara bir hareketlilik getirecektir.”

Başkan Topbaş, Beyoğlu’nda son zamanlarda kat yükselmeleri başladığına ve Talimhane’de otellerin imar planının üstünde yükselmeye başladığına dair haberler çıktığının hatırlatılması üzerine, “Bunu ilçe belediyesine sormak lazım. Biz o gelen haberleri, yazıları ihbar kabul ediyoruz, gerekeni yapıyoruz” şeklinde konuştu.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.