Haberler

Osmanbey Konakları prestij projemiz, yeni hedef yurtdışı

Tarih: 8 Şubat 2008 Kaynak: Referans Yazan: Sinan Doğan
Osmanbey Konakları projesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Özkan Bahadır, Türk cumhuriyetleri, Arap ülkeleri ve Balkanlar''da iş olanaklarını araştırdıklarını söyledi.

Narlıdere-Limanreis''te yaptığı Osmanbey Konakları projesi ile adını lüks konut sektöründe duyuran Bahadır İnşaat, Urla''da 18 villanın yer alacağı yeni bir proje ile büyümeye devam edecek. Firmanın yeni hedefinde ise yurtdışında sosyal donatı, fabrika gibi işlerin yapımını üstlenmek var.

Bahadır İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Bahadır, 16 villanın bulunduğu Osmanbey Konakları projesini yüzde 98 oranında tamamladıklarını belirterek bu projenin 36 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaları için prestij proje olduğunu söyledi.

Denizlili orta gelirli bir aileden geldiğini belirten Bahadır, gençliğinde manifaturacıda tezgâhtarlık, adliyede memurluk, gıda toptancılığı, beyaz eşya ticareti yaptığını belirterek "Ama gayrimenkule olan merakım hep vardı. Küçük çaplı işlerden sonra 1980''li yıllarda tamamen inşaat sektörüne yüzümüzü döndük. Denizli''de bir otel yapıp işlettik. Büyümek için 1996''da İstanbul''a gittik ama ekonomik krizlerin getirdiği sıkıntıdan dolayı geri döndük. 1999''da ise İzmir''e geldik. 2002''de Narlıdere-Yeniköy''de modern bir site kurduk. 2005 yılında ise Osmanbey Konakları projesini gerçekleştirdiğimiz arsayı satın aldık" dedi.

Proje yarışmayla seçildi
Arsa sahiplerinin Selanik göçmeni Atatür Ailesi olduğunu kaydeden Bahadır, arsa karşılığında Mehmet ve Sevim Atatür''ü projeye ortak ettiklerini, dedeleri Osman Atatür''ün adını da projelerine verdiklerini söyledi. Bahadır, "Proje 12 bin metrekarelik alan üzerinde kuruldu. Daha çok ev yapmak yerine, insanların rahat ve huzurlu olmaları için 16 villa yapma kararı aldık. Projeyi 7-8 mimari büroyu yarıştırıp belirledik. Yarışmayı kazanan İmge Mimarlık ile çalıştık. Osmanbey Konakları''nın yerini çok iyi seçtik. Denize 200 metre uzaklıkta olan villalar, yamaçta olduğu için çok geniş bir görüş alanına sahip. 2006 sonunda başladığımız projeyi bitirmek üzereyiz. Yatırım tutarı 8-9 milyon YTL. 312 metrekareden başlayan evlerin satış fiyatı ise1 milyon 200 bin ile 1 milyon 300 bin YTL arasında değişiyor" diye konuştu.

Osmanbey Konakları''nda en ilginç uygulamanın dekorasyon işini müşteriye bırakmak olduğunu kaydeden Özkan Bahadır, "Bu yöntemi uzun süredir kullanıyoruz. Müşterimiz evi aldıktan sonra duvarın renginden mutfağın kapısına kadar her ayrıntıyı belirliyor. İç mimarımız ile beraber iç dekorasyonu kendisi yapıyor. Bu işten hem biz hem de evi satan alan müthiş keyif duyuyoruz" dedi.

Şimdiki hedeflerinin ise Urla''da 18 dönüm arsa üzerinde yüzme havuzu, tenis kortu olan 18 villa yapmak olduğunu kaydeden Bahadır, "Dubleks evler 250-300 metrekare arası büyüklükte. 1.5 yıl içinde bitirmeyi düşündüğümüz proje için tahminen 5 milyon YTL harcayacağız" bilgisini verdi.

Kutuplarda da iş yaparız
Türk cumhuriyetlerinde, Arap ülkelerinde ve Balkanlar''da bazı iş olanaklarına baktıklarını da anlatan Bahadır, şöyle devam etti: "O bölgelerde konut, fabrika veya diğer sosyal donatıları yapmaya talibiz. Biz orta büyüklükte bir işletmeyiz. Bu nedenle orta büyüklükteki projeleri yapmaya talibiz. Mevcut kadromuzla kutuplarda da Ekvator''da da iş yaparız. Sadece Türkiye''de değil, dışarıda da iş olanaklarını değerlendireceğiz."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.