Haberler

7.5 milyon YTL''lik yatırımdan olacaklar

Tarih: 7 Mart 2008 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Ertan Gürcaner
Karşıyaka ve Konak belediyelerinin büyük paralar harcadığı projeleri, tasarının yasalaşması halinde Bayraklı ve Karabağlar ilçelerine geçecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi''nde görüşmelerine başlanan, Bayraklı''nın Karşıyaka''dan, Karabağlar''ın da Konak ilçesinden ayrılıp ilçe olmasına yönelik yasa tasarısının kabul edilmesi halinde, devameden birçok yatırım da sahip değiştirecek. Halen Konak ve Karşıyaka belediyelerince yapımını sürdürdüğü birçok yatırım, yeni kurulacak Bayraklı ve Karabağlar ilçelerine geçecek.

Karşıyaka Belediyesi''nin Bayraklı, Örnekköy, Gümüşpala gibi semtlerde yapımını tamamlayıp henüz açılışını bile yapamadığı yaklaşık 4 milyon 322 bin YTL''lik yatırım, bir anda elinden uçup gidecek. Tasarının yasalaşması ile birlikte yeni dönemde Karşıyaka Belediyesi''nin bu tesislerde tasarruf hakkı, Bayraklı Belediyesi''ne geçmiş olacak.

Aynı kader
Konak Belediyesi de, Karşıyaka Belediyesi ile aynı kaderi paylaşacak. Tasarının yasalaşması halinde Konak Belediyesi''nin Yeşilyurt, Bozyaka, Uzundere ve Karabağlar''da yapmak için çalışma başlattığı yaklaşık 3 milyon YTL''lik yatırımı Karabağlar Belediyesi''ne geçecek. Konak Belediyesi yasayla birlikte, milyonlarca YTL harcayarak hayata geçirdiği spor salonu, kültür merkezi, rekreasyon alanı, pazaryeri ve park gibi yatırımların açılışını yapıp kurdelesini bile kesemeden Karabağlar Belediyesi''ne devretmek zorunda kalacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.