Haberler

Büyükşehir’de “Sertifikalı Otoparkçı” dönemi!...

Tarih: 1 Mayıs 2008 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin otopark şirketi İSPARK, İSMEK ile işbirliği içinde otoparkçılığı mesleğe dönüştürüyor. “Güvenle Park, Güleryüzle Hizmet” anlayışıyla İstanbullulara hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden İSPARK, otoparkçılığı mesleğe dönüştürmek için İSMEK ile birlikte ortak bir eğitim projesi hazırladı. Türkiye’de otopark görevlisine yönelik bir ilk olarak geliştirilen Milli Eğitim onaylı 40 saatlik “Sertifikalı Eğitim” modelini İSMEK ile birlikte hayata geçiren İSPARK, 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul’un tanıtımına da nitelikli ekibi ve hizmet kalitesiyle katkı sağlayacak.

Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde düzenlenen ilk eğitim programına katılan İSPARK Genel Müdürü Kadir Gurbetci, hizmet sektöründe toplam kalite yönetiminin uygulanması için iletişim ve halkla ilişkiler bilgi ve becerisine sahip, yerli ve yabancı müşterileri ağırlayabilen, mesleğinin gerektirdiği terminolojiye hâkim, otopark görevlileri yetiştirmek amacıyla bu projeyi hazırladıklarını söyledi.

Periyodik aralıklarla uzmanlar tarafından verilen eğitimlerin ardından yapılan yazılı sınavın sonucunda başarılı olan kursiyerler, otopark görevlisi sertifikası almaya hak kazanacak. İSPARK’a başvuruda bulunan otopark görevlisi adayları, bu sınavı geçtikten sonra çalışmaya başlayabilecek. 3 üniteden oluşan ve toplam 40 saat verilen eğitimlerde; iletişim, temel ilk yardım bilgisi, mesleki bilgiler ve trafik uygulamaları hakkında kapsamlı bilgi veriliyor. Ayrıca kursiyerlerin, doğal afetler ve güvenliği ilgilendiren konularda da bilinçlenmeleri sağlanıyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.