Haberler

Önal: Restorasyon yaz sonuna tamam

Tarih: 2 Mayıs 2008 Kaynak: Hürriyet
Ankara Valisi Kemal Önal, başkentin eski kamu binalarından biri olan, Ulus’taki valilik binasında sürdürülen restorasyon çalışmalarının yaz sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

Önal, vali yardımcıları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar ve diğer yetkililerle Ulus’taki eski valilik binasındaki restorasyon çalışmalarını inceledi.

Kemal Önal, inceleme sonrası yaptığı açıklamada, restorasyon çalışmalarının çok titizlikle üzerinde durulması gereken çalışmalar olduğunu belirterek, bu çerçevede sıklıkla ziyaret ederek, incelemelerde bulunduklarını söyledi. Önal, "Tarihi valilik binasında sürdürülen restorasyon çalışmaları yaz sonuna kadar tamamlanacak" dedi.

Çalışmalar kapsamında, binanın giriş katında taban döşemesi söküldüğünde altından orijinal Ankara taşlarından yapılmış bir döşemenin ortaya çıktığını anlatan Önal, şunları kaydetti:

"Onun için ufak-tefek revizyon gerekiyor. Onu görüştük ilgili arkadaşlarla. Restore çalışmaları ağır adımlarla güzel şekilde götürüyoruz. İşin gereği de bunu gerektiriyor sanıyorum. Yaz sonunda Ankara’ya yakışır bir bina ortaya çıkacak. Elimizde güzel malzeme ve değerli uzmanlar olduğu işin, çalışmanın, başarılı ve güzel şekilde sonuçlanmasını bekliyoruz."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.