Haberler

''Proje değişince eski satışlardan zarar ettik, % 50 zam yapıyoruz''

Tarih: 5 Mayıs 2008 Kaynak: Sabah Yazan: Ebru Erdoğan
Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Selenium Twins''teki iç projeyi değiştirdiklerini belirterek, fiyatlara yüzde 50 zam yapacaklarını söyledi.

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, inşası süren ve yüzde 60''ı satılan Selenium Twins''te iç projeyi değiştirdiklerini belirterek gelecek haftadan itibaren konut fiyatlarında yüzde 50 artış yapacaklarını söyledi. Aşçıoğlu, bu zamla metrekaresi 5 bin Euro olan fiyatların, 7 bin 500 Euro''ya çıkacağını belirtti. Finansta lider olamayacakları için kalitede lider olma hedefi koyduklarını anlatan Aşçıoğlu, projenin içindeki bataryadan mermere, pis su borusundan beyaz eşyaya kadar kullandıkları tüm malzemeyi değiştirdiklerini ifade etti. Projenin başında belirledikleri metrekaresi 2 bin 250 Euro olan maliyetin 3 bin 500 Euro üzerine çıktığını ifade eden Aşçıoğlu, "Geberit, Gagenau gibi bugüne kadar hiçbir projede kullanılmamış markalarla çalışmaya başladık. Böyle bir maliyet ben de beklemiyordum. Bugüne kadar sattığımız dairelerden zarar etmiş olduk" dedi. Yurt dışından Türkiye''ye gelmek isteyen yatırımcıların olduğunu ifade eden Aşçıoğlu, bu yatırımcıların milliyetlerine bakılıp değerlendirmesinin yanlış olduğunu söyledi.

''Yatırımın Milliyeti Olmaz''
İran''dan yapılmak istenen toplam 300 milyar dolarlık yatırım için izin verilmediğini savunan Aşçıoğlu şunları söyledi: "Avrupalı, ABD''li dışındaki yatırımcılara izin verilmiyor. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak''la konuştum. ''Onlar da bize satmıyor. Mütekabiliyet var'' dedi. Sonrasında Başbakana yakın bir isme ulaştım. ''Başbakan da muzdarip ama elinden bir şey gelmiyor'' cevabını aldım. Burası Muz Cumhuriyeti mi?"

Atina''ya milyar $''lık proje
Önce Atina, sonra da ABD ile yurtdışına açılacaklarını anlatan Aşçıoğlu, "Atina''daki eski havaalanı, ihaleyle satışa çıkacak. Bu araziyi alırsak, milyar dolarlık çok büyük bir proje yapacağız. Atina''daki en vasat evlerin metrekare fiyatı 5 bin Euro. Biz, metrekaresini 10 bin Euro''dan satacağız" diye konuştu.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.