Haberler

Lüks mobilyacı Frau F1 pilotuyla Etiler’de

Tarih: 5 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet Yazan: Eylem Türk

Beyaz Saray ve Avrupa Parlamentosu’nun mobilyacısı olarak tanınan İtalyan mobilya firması Poltrona Frau, Türkiye’de hedef büyüttü.

Türkiye’de BMS ortaklığıyla faaliyet gösteren Poltrona Frau’nun cirosunun, geçen yıl 4 milyon euro olduğunu söyleyen BMS Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Neslihan Işık, bu yıl ciroyu ikiye katlamayı hedeflediklerini belirtti.

Poltrona Frau’nun daha önce, BMS’nin de aralarında olduğu birkaç firma tarafından satıldığını ifade eden Işık, distribütörlük anlaşmasıyla Türkiye’de tek satış noktası haline geldiklerini, merkez İstanbul olmak üzere İzmir ve Antalya’da bayileri olduğunu söyledi.

Firmanın bünyesine üç markayı kattığını belirten Işık, “Geleneksel el işçiliğiyle deri mobilya üreten Poltrona Frau, kökleri 19’uncu yüzyılın başlarına dayanan Alias, Gufram ve Thonet adlı markalarını bünyesine kattı. Bu markaların tanıtımını 8 Mayıs’ta düzenleyeceğimiz toplantıda F1 pilotu Felipe Massa ile gerçekleştireceğiz” dedi.

Dekorasyon hizmeti veriyor
Poltrona Frau’nun konser salonu, müze gibi yerleredekorasyon hizmeti de verdiğini kaydeden Işık, “Türkiye’de de bu hizmeti vereceklerini söyledi. İstanbul’da bir konser salonuyla ve bir butik otelle dekorasyon faaliyetine başlayacaklarını anlatan Işık, bu yöndeki hizmetlerini artıracaklarını kaydetti.

Ferrari’ye deri kaplama
Işık şöyle devam etti: “Poltrona Frau ev ve ofis çözümlerinin yanı sıra Ferrari, Maserati, Rolls Royce, BMW ve Mini Cooper, Lancia gibi üst sınıf otomobillerin iç deri kaplamalarını da üretiyor. Helikopterlerin iç deri kaplamaları ile Alitalia, Japon ve Singapur Havayolları’nın da iç mekan tasarımlarını gerçekleştiriyor.

Ayrıca Cantieri Riva, Azimut ve Ferretti’yi içeren seçkin teknelere iç mekân tasarım hizmeti veriyor.”

Ofis mobilyasıyla işe başladılar
ABD’de Art Center College of Design’da endüstri ürünleri tasarımı eğitimi alan Neslihan Işık, Herman Miller için mobilya tasarlamış. Türkiye’ye dönerek 2005’te aile şirketinde çalışan Işık, BMS’nin 1989’da kurulduğunu söyledi.
BMS’nin öyküsünün Olivetti Ofis Mobilyaları ithalatıyla başladığını belirten Işık şöyle devam etti:

“B&B Italia Ofis Mobilyaları ithalatıyla yolumuza devam ettik. 1995’te Herman Miller’in genel distribütörlüğünü aldık. Zaman içinde Tecno, Fantoni ve Lapalma gibi İtalya’nın ünlü ofis mobilya firmalarını da bünyemize kattık.”

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.