Haberler

Aliağa’da TOKİ protestosu

Tarih: 6 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Aliağa’da yürüttüğü proje, müteahhit firmayla TOKİ arasındaki anlaşmazlık nedeniyle tamamlanamadı. 500 konutun teslim tarihinin üzerinden 24 ay geçmesine rağmen evlerine giremeyen hak sahipleri, geçtiğimiz günlerde, kimliği belirsiz kişilerin dairelerde yaptığı tahribatla ikinci şoku yaşamıştı. Kandilerine ‘Aliağa TOKİ Mağdurları’ diyen bir grup vatandaş, Demokrasi Meydanı’nda toplandı, seslerine kulak verilmesi çağrısı yaptı. “Hiçbir sorumlu açıklama yapmıyor. Bu eziyet daha ne kadar sürecek?” diye soruldu.

‘Açıklama bekliyoruz’
Vatandaşlar adına konuşan Sevtap Duman, 15 gün önce de eylem yaptıklarını hatırlattı, yetkililerden yine ses gelmediğini söyledi. Duman, şöyle konuştu: “Bizler, suçlu ve yargılanacak kişiler aramıyoruz. İstediğimiz tek şey, yok sayılan, önemsenmeyen, en temel insanlık hakkı olan konut ve barınma hakkımızın bilinmezliklere mağlup edilmemesidir. Bakan düzeyinde temeli atılan konutların yerel idarece de sahiplenilmesi, TOKİ’den konut edinme yolundaki bizleri umutlandırmıştı. Fakat gelinen aşamada ne bakan ne de yerel yöneticiler, bizleri tatmin edecek açıklama yapmıyor.”

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a seslenen Duman, “Sanırım haritada Aliağa’nın yerini unuttu. Birinci dereceden sorumlu sayın başkan, acaba Aliağa konutlarının teslim edildiğini mi sanıyor?” dedi. Duman, TOKİ’den 85 konut alacağı olan Aliağa Belediyesi’nin de ses çıkarmamasına tepki gösterdi.
Takip
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.