Haberler

Sakarya''ya ''Orman Park''

Tarih: 9 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: İsmet Yıldız
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü''nün hemen yan tarafındaki 40 bin metrekarelik ormanlık alanı benzersiz bir parka dönüştürerek, Sakaryalıların hizmetine sundu.

Daha önce sinek üreten bir bataklık halindeki dişbudak ağaçlarıyla kaplı ormanlık alan, ahşap yürüyüş yolları, kafeterya, restoran, çocuk oyun alanı ve geniş otoparkıyla her türlü ihtiyaca cevap verecek nitelikte. Çevre ve Orman Bakanlığı''nın tahsis ettiği alanda, Sakarya Büyükşehir Belediyesi''nin hayata geçirdiği orijinal projeyle şehrin en gözde mekânlarından biri haline gelen Orman Park, doğal klima özelliğiyle de dikkat çekiyor. Dişbudak ağaçlarının yelpaze işlevi gördüğü Orman Park''ta, şehir merkezine göre sıcaklık 5 derece daha düşük oluyor. Hizmete girdiği günden bu yana Sakaryalılardan büyük ilgi gören Orman Park ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran '' Büyükşehir Belediyesi olarak, Sakarya''nın değerlerini Sakaryalıların hizmetine sunmak için mücadele ediyoruz. Orman Park işte böyle bir anlayışın ürünüdür. Daha önce bataklık halindeki bir ormanlık alanı, Çevre ve Orman Bakanlığımızdan talep ettik. Daha sonra bu alanı orijinal bir projeyle güzel bir parka dönüştürüp halkımızın hizmetine sunduk. Yaz, kış Sakaryalıların en fazla ilgi gösterdiği bir yer haline gelen Orman Park, ''Güzel mekânlar, mutlu insanlar'' sloganıyla özetleyebileceğimiz hizmet anlayışımızın bir ürünüdür'' dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.