Haberler

Tedbir diyen Büyükşehir 4 milyon çiçek dikecek

Tarih: 12 Mayıs 2008 Kaynak: Hürriyet
Büyükşehir Belediye Meclisi, bu yaz mevsiminde susuzluk tehlikesine karşı tasarruf tedbirlerinin devam etmesini kararlaştırırken, Büyükşehir Belediyesi Ankara''nın çeşitli yerlerine sezon boyunca 4 milyon çiçek dikileceğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi, bu aydan itibaren sezon boyunca 4 milyona yakın çiçeği başkentin çeşitli meydan ve kavşaklarına dikmeye başlayarak, renk cümbüşü oluşturmayı hedefliyor.

Önceki yıllarda Kızılay Meydanı, Akay Kavşağı, Simon Bolivar gibi yerlerde estetik anlamda hünerlerini sergileyen peyzaj biriminin, bu yıl da çalışmalarına yenilerini ekleyeceğini belirten yetkililer, 4 milyona yakın çiçekle kente renk katmayı planlayan ekiplerin, çalışmalarını öncelikle kentin önemli prestij mekanlarında başlatacağını dile getirdiler.

Yetkililer, Türkiye''nin başkenti olarak Ankara''nın sıklıkla önemli konukları ağırladığını ifade ederek, şunları söylediler: "Bu nedenle kente dair ilk izlenimin oluşturulacağı ve büyük önem taşıyan Havaalanı Yolu üzerinde yapılacak uygulamalarla yerli ve yabancı konuklara görsel bir ziyafet sunmak öncelikli hedef olacaktır. Ayrıca önceki yıllarda Altınpark içerisinde sergilenen ''Çiçek ve Sanat'' konseptli çiçek tabloları ve kent içerisinde uygulanan çiçeklerle oluşturulmuş değişik figürler gibi özel çalışmalar da Havaalanı Yolu ve Eskişehir Yolu üzerinde hayat bulacak.

Önemli arterlere özel özen
Geçen yıllarda uygulama yapılan Kızılay Meydanı, Turan Güneş Bulvarı, Hitit Anıtı Çevresi, Simon Bolivar, Akay Kavşağı, Konya Yolu ve Cumhurbaşkanlığı dönüş adaları gibi Ankara''nın önemli ana arterler bu yıl da çiçeklerle bezenecek.

Sarı, turuncu top kadifeler, kırmızı ateş çiçekleri, mor vapur dumanları, rengarenk zinnialar, ipek çiçekleri, minyatür kadifeler, cam güzelleri, begonyalar, alisyumlar, gazanyalar, horozibikleri bu yıl da Ankara sokaklarını olduğu gibi Güvenpark, Altınpark, Harikalar Diyarı, Göksu Parkı ve Mogan Parkı gibi parkları da renklendirecek.

Meclis tasarrufa devam dedi
Büyükşehir Belediye Meclisi''nin bu hafta gerçekleşen olağan toplantısında, "Ankara''da suyun tasarruflu kullanılması" konusunda geçen yıl Meclis''te alınan kararının bu yıl da aynı şekilde devam ettirilmesi kararlaştırılmıştı.

Gökçek, suda tasarrufun önemine dikkat çekerek, meclis üyelerinden geçen yıl olduğu gibi bu yıl da suyun dikkatli kullanılmasına destek vermelerini istemişti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.