Haberler

İnşaatçılar fiziksel engelliler için yapılaşmayı tartışacak

Tarih: 12 Mayıs 2008 Kaynak: Referans
İnşaatçılar Kentsel Sosyal Sorumluluk Konferansı ile hem çevre dostu hem de fiziksel engellilerin hayatını kolaylaştıran yapılaşmayı masaya yatıracak. ALTINanahtar Dergisi tarafından düzenlenen "Kentsel Sosyal Sorumluluk Konferansı" 22 Mayıs''ta , "İnsana ve Çevreye Saygılı Kentleşme" temasıyla Grand Cevahir Hotel Konferans Salonu''nda gerçekleştirilecek. Konferansı ULI kısa adıyla Turkey (Urban Land Institute Türkiye) tarafından destekleniyor. Konferansa destek veren diğer sivil toplum kuruluşları ve örgütleri arasında İstanbul İnşaatçılar Derneği, Çevre Dostu Binalar Derneği, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği ve Temiz Dünya Ekoloji Derneği de bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ın da hazır bulunacağı konferasın diğer önemli konuşmacıları ise , ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur ve Serdar Bilgili.

Konferansta "İnsana ve Çevreye Saygılı Kentleşme" konusu üç oturumda masaya yatırılacak. Birinci oturumda, "Sürdürülebilir Kentleşme ve Çevre Dostu Yapılar" başlığı altında sektöre çevre dostu yapılar konusu ele alınacak. Konferansın bir sonraki oturumunda ise "Yapılardaki Fiziksel Engelleri Birlikte Kaldıralım" başlığı altında yapılardaki fiziksel engeller tartışılacak. Son oturumda ise "Kentsel Sosyal Sorumluluk ve Gayrimenkul Sektörü" konusu konuşulacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.