Haberler

Dönüşüm projeleri ile Meram modern kent kimliğine büründü

Tarih: 14 Mayıs 2008 Kaynak: Zaman Yazan: İlyas Dal
Konya Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, göreve geldikten sonra ilçede yaptığı yeniliklerle Meram''ı çağdaş bir kent haline getirdiklerini söyledi. Başkan Tuzcuoğlu, 4 yılda yaptıkları altyapı, çevre düzenlemesi ve kentsel dönüşüm projeleri ile belediyecilikte başarıyı yakaladıklarını dile getirdi.

Konya Dedeman Otel''de düzenlenen gecede, belediye için emeği geçenlere plaket verildi. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya milletvekilleri ve bazı basın kuruluşlarını üst düzey temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Programda bir konuşma yapan Başkan Tuzcuoğlu, belediyecilikte başarılı olabilmek için kendilerine bir takım ilkeler belirlediklerini söyleyerek, "Adalet ve hukuka saygı, sevgi ve merhamet, dirayet ve kararlılık, liyakatle iş görme ilkelerini yolumuzun üzerine işaret taşları olarak koyduk. 4 yıl boyunca bu ilkelerimiz doğrultusunda hareket ettik. Biz adaleti herkesin hakettiği bir sistem olarak anlıyoruz. Statü farklılığı bizim nezdimizde adalet terazisini sarsmadığından halkımız bize son derece güveniyor. Adaletten şaşmadığımız için de başarıya ulaştık." diye konuştu.

Temel tüketim maddesi olan ekmeği en ucuz şekilde en kaliteli halde üreterek halka sunduklarını söyleyen Tuzcuoğlu, şehrin kangren olmuş bölgelerinden Çaybaşı''nda ve Altın Hamle Kentsel Dönüşüm projelerinde herkese eşit davrandıkları için başarıyı yakaladıklarını anlattı. 4 yıllık dönemde Fen İşleri Müdürlüğü''nün 20 farklı iş kolunda 15 bin 809 hizmet sunduğunu belirten Tuzcuoğlu, Park ve Bahçeler Müdürlüğü''nün 89 alana fidan diktiğini ve 77 adet çocuk parkı yapıldığını kaydetti. Temizlik İşleri Müdürlüğü''nün 4 bin 720 cadde ve sokakta hizmet verdiğini aktaran Tuzcuoğlu 2004 yılında 5 bin 500 olan çöp konteyneri sayısını 9 bine çıkardıklarını vurguladı.

Programın sonunda Başkan Tuzcuoğlu, belediyenin çalışmalarına desteklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Milletvekilleri, Zaman Gazetesi Konya Bölge Temsilcisi Orhan Karakaş ve bazı hayırsever vatandaşlara plaket verdi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.