Haberler

Akçay''daki Son Alt Geçide "Son Rötuş"

Tarih: 14 Mayıs 2008 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
Gaziemir ve Sarnıç karayolu alt geçitlerini hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, iki şeritli yan yol formülü ile inşaatı süren ESBAŞ alt geçidindeki trafik yükünü de hafifletti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Akçay Caddesi’nde inşa ettiği Gaziemir ve Sarnıç karayolu alt geçitleri, bölgedeki trafik yükünü önemli ölçüde hafifletirken, aynı cadde üzerindeki son karayolu alt geçidi olan ESBAŞ’ta da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Geçit açılıncaya kadar yaşanacak trafik sıkışıklığını asgari düzeye indirebilmek amacıyla formül arayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir yan yol düzenlemesine giderek Sarnıç ve Gaziemir yönünden İzmir’e transit araç geçişi sağlanmış oldu.

ESBAŞ alt geçidi yapım çalışmalarının başlamasının ardından Akçay Caddesi yerine 337 Sokak’tan işlemeye başlayan trafikte yaşanan olumsuzluklar, yapılan son rötuşla büyük ölçüde ortadan kaldırılmış oldu. ESBAŞ geçidi yanındaki iki şeritli yan yol, Sarnıç ve Gaziemir yönünden İzmir’e gidişte tek yön olarak kullanılarak Akçay Caddesi üzerinden transit trafik akışını yeniden sağlamaya başladı.

3 geçit ile kesintisiz ulaşım
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Otoyol kavşağı ile Adnan Menderes Havaalanı arasındaki güzergahta inşa ettiği ESBAŞ alt geçidi de, daha önce hizmete giren Gaziemir ve Sarnıç alt geçitleri gibi İzmir ve Aydın’a gidiş geliş yönlerinde mevcut yolun altında yer alacak. Aydın ve İzmir kent merkezi yönündeki geliş-gidişler iki şeritli olacak. Böylece bu bölümdeki transit yol da yeraltına alınarak, kent merkezi ile Aydın istikametinde kesintisiz ulaşım sağlanacak.

ESBAŞ yeraltı geçidinin de üstünde Akçay Caddesi’nden karşıdan karşıya geçişler için kavşak ve yaya geçidi oluşturulacak. Cadde’nin her iki tarafında oluşturulan yan yollardan biri transit trafik akışı için düzenlenerek trafiğe açıldı. ESBAŞ Alt Geçidi 425 metre uzunluğunda inşa ediliyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.