Haberler

Arçelik ve Beko''yu Turquality büyütecek

Tarih: 15 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Arçelik A.Ş, Beko ve 2002''de bünyesine kattığı Blomberg markasıyla Turquality Destek Programı kapsamına alındı. Arçelik''ten yapılan açıklamada, vizyonunu "Beko markası ile 2010 yılına kadar kendi sektöründe dünyanın en çok tercih ettiği ilk 10 markadan biri olmak" şeklinde belirleyen Arçelik''in, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality kapsamına alındığı belirtildi.

Yüzde 2 Pazar Hedefi
Şirketin, belirlediği bu vizyon doğrultusunda 2010''da 6 milyar euro konsolide ciro ve kendi sektöründe Beko markası ile global pazarda yüzde 2 paya ulaşmayı hedeflediği kaydedilen açıklamada, Arçelik''in bünyesindeki Beko ve Blomberg markalarını da kapsamına almasıyla Turquality''nin, desteklediği marka sayısını 57''ye çıkardığı kaydedildi. Beko ve Blomberg markalarının Turquality kapsamına alınmasını değerlendiren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü A. Gündüz Özdemir, “Turquality kapsamına alınmak, sadece Beko ve Blomberg markalarının gelişimi ve büyümesine değil, şirketimizin geleceğe yönelik stratejik hedeflerine ulaşmasında fevkalade önemli itici güç olacaktır” dedi.

Global Marka Olmak
Arçelik A.Ş. olarak gerçekleştirdikleri hızlı ve organik büyümenin temelinde kurumsal itibar kadar, markalarına duyulan güven ve bu güvenden doğan katma değerin mevcut olduğunu belirten Özdemir, “Günümüzün globalleşen dünyasında, rekabete göre fark yaratmak için ''olmazsa olmaz'' kuralın ''global marka yaratmak'' olduğunu uzun yıllar önce düstur edinen şirketimiz, marka yönetimi ile yurtiçinde edindiği tecrübe ve başarısını uluslararası pazarlara da taşımanın haklı gururunu yaşamaktadır" dedi.

2004''ten bu yana yürütülüyor
"Türk" ve "kalite" konseptlerini bir araya getiren Turquality , Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İhracatçı Birlikleri''nin ortak projesi olarak İTKİB Genel Sekreterliği koordinasyonunda 2004 yılından bu yana yürütülüyor. Bu güne kadar 57 marka Turquality kapsamına alındı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.