Haberler

Çeşme''ye 7 yıldızlı otel

Tarih: 15 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Asır Yazan: İlker Çoban
Paranın önemli olmadığını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, "Uygun araziyi bulduktan sonra inşaata başlayacağız" dedi.

Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, Çeşme''de 7 yıldızlı otel kurmak için yer aradıklarını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın ilçede tahsise çıkaracağı alanlarla da yakından ilgilendiklerini belirten Ulusoy, "Çeşme''ye sıradan oteller yapılıyor. Biz ultra lüks 7 yıldızlı bir otel yapmak istiyoruz. Avrupa''nın zengin turistini Çeşme''de ağırlamayı hedef seçtik. Harcayacağımız parayı da önemsemiyoruz. Uygun araziyi bulduktan sonra hemen harekete geçip inşaatı başlatacağız" diye konuştu. 

Marka Yaratılacak 
Ulusoy Holding''in deniz ve kara taşımacılığının yanı sıra turizm sektöründe de iddialı olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, yapacakları otelle marka yaratacaklarını kaydetti. 

Liman Büyüyor 
Ulusoy Holding, son 1 yılda Çeşme''de işletmeciliğini sürdürdüğü Ro-Ro Limanı alanını da 6 misli büyütecek inşaatına hız verdi. Deniz dolgusu ile yapılan genişleme için bugüne kadar yaptıkları harcamanın 100 milyon doları bulduğunu kaydeden Yılmaz Ulusoy, "Biz holding olarak Çeşme''yi yatırım üssü tuttuk. Çeşme''yi ve Çeşmelileri çok seviyoruz. En büyük desteği de Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu''ndan görüyoruz" şeklinde konuştu.

3 Yeni Gemi 
Çeşme Limanı''ndan İtalya''nın Trieste Kenti''ne haftanın 3 günü gemi seferi gerçekleştiren Ulusoy Holding, seferleri tüm hafta boyunca gerçekleştirme hedefiyle Almanya''nın Flensburg Kenti Tersanesi''ne 3 gemi sipariş etti. 300 milyon dolara mal olacak 245 tu kapasiteli ve 24 mil hız yapabilen gemilerin dünyanın en büyük Ro-Ro gemileri olacağını belirten Yılmaz Ulusoy, gemileri 2010''da teslim alacaklarını ifade etti.

Ulaşım daha da kolaylaşacak
Teslim alınacak gemiler sayesinde Trieste Limanı''na daha kısa sürde varacaklarını belirten Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, "Yeni gemilerle Avrupa Birliği''nin (AB) ticari anahtarı olarak gördüğümüz Trieste''ye daha çabuk ulaşma olanağına kavuşacağız. 2010 yılında alacağımız 3 yeni gemimiz de Çeşme Limanı''nda hizmet verecek. Biz ihrac edeceğimiz malı süratli, ekonomik ve sağlıklı bir şekilde teslim etmeyi hedef olarak seçtik" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.