Haberler

Altunizade''de holdingler artınca evinin yanına lüks otel kurdu

Tarih: 20 Mayıs 2008 Kaynak: Referans Yazan: Sevgi Sayar Başaran
İstanbul Anadolu yakasına yönelen holdinglerin yeni cazibe merkezi Altunizade''ye ilk beş yıldızlı otel yatırımını Tekaş AŞ yapıyor. Bodrum''da iki otel sahibi olan Tekaş, oturduğu evi 35 milyon dolara mal olacak otelin işletmesi için dünyanın üç büyük otel zinciri Hilton, Marriot ve Inter Continental Grubu ile görüşmelerine devam ediyor.

Bodrum''da 1200 yataklı Dream Beach Resort ile 600 yataklı Diamond Of Bodrum otellerini işleten Tekaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Abidinoğlu, Altunizade''ye merkezini taşıyan holding sayısının 70''i bulduğunu belirterek hastane ve üniversite yatırımlarıyla bu ilçenin önemli bir atılım içinde olduğunu söyledi. Bu gelişmeler üzerine beş yıldızlı bir otel yatırımı kararı aldıklarını söyleyen Abidinoğlu, 300 odalı olacak otelin 2009 yılı içinde tamamlanarak açılmasını planladıklarını söyledi.

Arsa bedeli hariç 35 milyon dolara mal olacak otelin isminin ise Altunizade Princess olarak kullanıldığını belirten Abidinoğlu, "Otelin işletmesi için değişik otel zincirleri ile görüşüyoruz. Özellikle Hilton ile görüşmelerimiz yoğun bir şekilde sürüyor" diye konuştu.

Oturduğu evi otel yapıyor
Altunizade''de Başkent Hastanesi''nin hemen yanındaki araziyi 1981''de satın aldıklarını da anlatan Abidinoğlu, "Bu arazide daha önce oturduğumuz ev vardı. Arazinin büyüklüğü 3 bin 46 metrekare" dedi. Abidinoğlu sadece turizmde değil başka alanlarda da yatırım planlarının bulunduğunu kaydederek, "Bunlar arasında İçerenköy''de 250 kişilik bir huzurevi yatırımı var. Bu sektörde son yıllarda gelişme gösteren bir alan. Bunun arkasından da Bodrum''da bir huzurevi yapmayı planlıyorum" dedi.

70 holding merkezi var
Altunizade, son dönemde holdinglerin kendilerine genel merkez olarak seçtiği bölgelerin başında geliyor. Aralarında Doğan Holding''den Koç Holding''e kadar 70 holdingin merkezinin bulunduğu Altunizade''de son olarak Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin de kendi adını vereceği bir üniversiteyi kurmak için Bank Asya tarafından genel müdürlük olarak kullanılan 8 bin metrekarelik binayı kiraladı. 38 yıldır faaliyet gösterdiği Merter''deki binasını 56 milyon dolara satan Vakko da bölgenin hemen yanındaki Nakkaştepe''ye taşınmaya hazırlanıyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.