Haberler

Gayrimenkulden çıkmaya hazırlanan Koç, Koray’ı satıyor

Tarih: 19 Mayıs 2008 Kaynak: Radikal
Koç Topluluğu odaklandığı dört ana sektör dışında kalan gayrimenkul sektöründen çıkma kararı doğrultusunda Yapı Kredi Koray’ı satıyor.

Yapı Kredi Bankası ve Koray Grubu, Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndaki hisselerinin muhtemel elden çıkarma dahil birlikte değerlendirilmeye alınmasına karar verdi. Bankanın İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na yaptığı yazılı açıklamada, Yapı Kredi’nin yüzde 30.45 ve Koray Grubu’nun yüzde 25 hisseleri için Rothschild Kurumsal Finansman Hizmetleri şirketinin müştereken finansal danışman olarak atandığı belirtildi. Yapı Kredi Koray GYO hisseleri, Yapı Kredi Bankası ve Koray Grubu’nun muhtemel hisse satışı açıklamasının ardından İMKB’de ilk seans yüzde 10.73 artışla 2.27 YTL olan tavan fiyattan güne başladı. İkinci seansta da alış ağırlıklı olan Yapı Kredi Koray günü yüzde ...’lık artışla .... YTL’den kapattı.

Yapı Kredi Koray GYO Yapı Kredi Bankası’nın şirketteki hisselerinin muhtemel satışının, Koç Topluluğu’nun <KCHOL.IS> odaklandığı 4 ana sektör dışında kalan gayrimenkul sektöründen çıkması niteliğinde olduğunu açıkladı.

Neden satıyor?
Şirketten yapılan yazılı açıklamada bu konuda şu bilgi verildi: “Yapı Kredi Koray’daki, Yapı Kredi Bankası iştiraki olarak yüzde 30.45 oranındaki hisselerin muhtemel satışı, büyüme stratejisinin bir parçası olarak Koç Topluluğu’nun odaklandığı dört ana sektör dışında kalan gayrimenkul sektöründen çıkması niteliğindedir.

Temel hedef, hedeflenen sektörlerde sağlıklı bir büyüme ve liderliktir. Şirketi satın almak isteyen yatırımcıların yönetimde daha etkin strateji izlemek için şirketin halka açık bölümü dışına yatırım yapmak istedikleri takdirde, Koray Grubu da muhtemel teklifleri değerlendirecektir.”

Beykoz arsasını da satışa çıkarmıştı
Yapı Kredi Koray GYO’da, sürecin yeni başladığını belirterek talipler ve görüşmelerle ilgili gelişmelerin ‘önümüzdeki günlerde’ kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu.

Şirketin arsa alımı ya da satışı üzerinde çalışmalarının devam ettiği ve iş yapışı ile ilgili süreçlerin en verimli sonucu üretmek üzere, planlandığı gibi piyasa dinamikleri çerçevesinde ele alındığı belirtilen açıklamada, Beykoz’daki mart ayında satışa çıkarılan arsaların da bu doğrultuda değerlendirildiği ifade edildi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.