Haberler

Ankara Antares Alışveriş Merkezi açıldı

Tarih: 22 Mayıs 2008 Kaynak: Referans
Kiralanabilir alan olarak Türkiye''nin en büyük alışveriş merkezi olma özelliği taşıyan Antares Alışveriş Merkezi, dün Ankara Etlik''te açıldı.

Antares Proje Müdürü Uğur Göksel, törende yaptığı konuşmada, Antares Projesi''nin Türkiye''de yerli sermaye ile gerçekleştirilen en büyük gayrimenkul projesi olduğunu söyledi. Projenin, iş ve alışveriş merkezi ile rezidans şeklinde tasarlanmış, yüksek katlı toplam 6 bloku, 619 adet yüksek standartlı konutu içeren bir yaşam merkezinden oluştuğunu ifade eden Göksel, proje tamamlandığında öngörülen toplam yatırım bedelinin 350 milyon dolara ulaşacağını belirtti. Göksel, projenin tamamlanıp hayata geçmesinden sonra iş ve alışveriş merkezi kısmında istihdam edilecek çalışan sayısının yaklaşık 6 bin kişi olacağını kaydetti.

Kiralanabilir alanda lider
Alışveriş merkezinde toplam 220 kiralanabilir mağaza bulunduğunu anlatan Göksel, proje ile ilgili şu bilgileri verdi: "Merkez 84 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulu. Kiralanabilir 112 bin metrekarelik alanı ile tek aşamada gerçekleştirilmiş Türkiye''deki en büyük alışveriş merkezidir. Alışveriş merkezinde ayrıca 10 ayrı sinema salonu, çocuk oyun alanı, bowling salonu, elektronik mağazaları, banka şubeleri, ATM merkezleri gibi özel aktivite alanları yer almaktadır."

Konuşmaların ardından TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve bazı milletvekilleri hep birlikte konfetileri havaya savuran butonlara basarak açılışı gerçekleştirdi. Antares alışveriş merkezini simgeleyen pastanın kesilmesinin ardından davetliler mağazaları gezdiler.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.