Haberler

"7 tepe 7 tünel" projesi hasar yarattı

Tarih: 23 Mayıs 2008 Kaynak: CNN Türk Yazan: Emrullah Erdinç
İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin yürüttüğü ''''7 tepe 7 tünel'''' projesi tüm hızıyla sürerken, çalışmaların olduğu yerdeki binalarda derin çatlaklar meydana gelmeye başladı.

Şişli, Taksim ve Kağıthane''de bulunan yüzlerce ev oturulamayacak duruma gelirken, evleri hasar gören vatandaşlar ise hiçbir yetkilinin kendileriyle ilgilenmemesinden şikayetçi.

İstanbul''un Şişli, Taksim ve Kağıthane semtlerinde oturanların bir kısmı yürütülen çalışmaların binalarda çatlaklar meydana getirmesi yüzünden geceleri korkuyla uyumaya başladılar.

Evlerde meydana gelen çatlakların sebebi ise İstanbul''un trafik sorununu rahatlatmak için uygulamaya konan İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin "7 tepe 7 tünel" projesi.

Proje güzergahında bulunan yüzlerce evde, yapılan kazı çalışmaları sonucunda hasarlar oluştu.

Tünel çalışmasından dolayı üç ilçede yaklaşık 500 ev hasar gördü. Bu evlerden 62''si ağır hasarlı olduğu gerekcesiyle mühürlendi. Evlerinde oturmak zorununda kalanlar ise çaresiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nden bir cevap bekliyor.

Mahalle sakinlerinden Gülcan Özbayram, "Kadir Topbaş gelsin kendi gözüyle bu evleri görsün. Bize kendi oturacaksa bu evde oturun desin" diyerek tepki gösterdi.

Kimi kiracılar ise evlerinde çatlak oluşmasıyla birlikte buralardan taşınmak zorundak kalırken, bir kısmı da bu yaz taşınmayı planlıyor.

Taşeron firmalar ise binalarda meydana gelen çatlakları kapatırken, vatandaşlar ise bunların yeterli olmadığı görüşünde.

Evi hasar gören İbrahim Karabay ise taşeron firmanın hiçbir ölçüm yapmadan sadece çatlak yerlere sıva yaptıklarını söyledi.

Vatandaşlar zararlarının karşılanması için Büyükşehir Belediyesi ile taşeron şirkete dava açmaya hazırlanıyor.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.