Haberler

Berlin ve İstanbul aynı AVM''de birleşecek

Tarih: 26 Mayıs 2008 Kaynak: Sabah
Multi Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, Berlin-İstanbul adını taşıyacak yeni AVM yatırımının müjdesini Berlin''de verdi.

Liderler Konferansı''nın ana sponsoru Multi Turkmall''ın Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, konferansın son gününde program dışı bir konuşma yaptı. Türk perakendecilere Berlin''de yapılacak yeni alışveriş merkezinin haberini veren Nagel, yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırımla yapılacak AVM''nin adının Berlin-İstanbul olacağını söyledi. Burada hem Alman hem de Türk markalarının yan yana olacağını, bir de Türkiye''nin tipik pazar yerinin bulunacağını anlatan Nagel, yatırım bölgesi ilan ettikleri Çin''de inşaatı süren projelerde de Türk markalarıyla büyüyeceklerini söyledi. Multi Turkmall CEO''su Levent Eyüboğlu da perakende sektörünün asıl krizi 2000''li yıllarda yaşadığını ve artık krizlerde nasıl davranılacağını öğrendiklerini söyledi. Eyüboğlu, "Dünyada bankalar büyük zararlar açıklarken, Türk bankaları bu yılın ilk çeyreğinde yüksek kârlar elde etti. Etrafımızda çok büyük bir likit fazlası var. Türk şirketleri çok daha rahat koltuklardan dünyaya bakıyor. ABD''de perakende yatırımları durmuş vaziyetteyken, Türkiye''de tam tersi" diye konuştu.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.