Haberler

El Maktum, İETT parasını ödüyor!

Tarih: 26 Mayıs 2008 Kaynak: Sabah Yazan: Mahmut Övür
İstanbul''un en tartışmalı arsası İETT arsası olayında son nokta konuluyor. Kamuoyunda "Dubai Kuleleri" nin yapılacağı arsa olarak bilinen İETT arsası, tartışmalı bir süreçten sonra ihaleye çıkartılmış ve ihaleyi 705 milyon dolara yine Sama Dubai Holding kazanmıştı.

Ancak ihaleden sonra El Maktum''a ait Sama Dubai Holding, arsa hakkında 3 ayrı dava açılmasını gerekçe göstererek parayı yatırmamıştı.

O günlerde şirket yetkilileri, parayı yatırmak için hukuki sürecin sonuçlanmasını bekleyeceklerini söylemişti. Şimdi gelinen noktada Dubaililerle sıcak görüşmelerin yoğunlaşması ve davaların olumlu bir seyir izlemesi, El Maktum''a ait şirketin, yaklaşık 1 milyar dolar civarında parayı yatırma ihtimalini artırdı.

Bu gelişmenin duyulması özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye çevresinde umut yarattı. Nasıl yaratmasın?

Bir yanda Türkiye''nin içine yuvarlandığı siyasi gerginlik ortamı, öte yanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin yaşadığı para sıkıntısı var. Denilenlere göre bu paranın yatırılması hem yabancı sermayenin girişi açısından güven yaratacak hem de ödeme sıkıntısı yaşayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ni rahatlatacak.

Bakalım önümüzdeki hafta Dubai sermayesi beklenen bu çıkışı yapacak mı?
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.