Haberler

Dergah''ın tepesine manzaralı tuvalet

Tarih: 27 Mayıs 2008 Kaynak: GAP Gündemi
Şanlıurfa Kalesi´nin yanında bulunan birinci dereceden sit alanına Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu´nun onayıyla briket, çimento, demir gibi inşaat malzemelerinin kullanılmasıyla tuvalet yapılıyor.

Tarihi ve turistik yerleri ile turistlerin en uğrak yeri olan Şanlıurfa''da, birinci dereceden sit alanı olan yere briket, demir, çimento gibi inşaat malzemelerinin kullanılması tepki topluyor. Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu yetkililerinden alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Belediyesi''nin kurula bir proje sunduğu ve projenin onaylandığı öğrenildi.

Konu ile ilgili telefonla görüşlerine başvurduğumuz Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, söz konusu projenin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Korumu Kurulu tarafından onaylandığını söyledi. Güllüoğlu, söz konusu yerde yapılan çalışmalarda bölgenin tarihi yapısına göre çalışmanın yapılacağını söyledi.

Birinci dereceden sit alanında briket, demir, çimento gibi inşaat malzemelerinin kullanılmasına nasıl onay verildi? Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu hangi projeye göre onayladı? Yapılan tuvaletlerin yapısal özelliği nasıl kuruldan geçti?
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.