Haberler

Çevre planının iptali büyük projeleri etkilemez

Tarih: 27 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Gökhan Yılmaz
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mahkeme tarafından iptal edilen 1/100 binlik çevre düzeni planı hakkında " Devam eden Galataport, Zeyport, 3. Köprü gibi büyük projelerin durması söz konusu değil. 1/5 binlik planlarla bu süreç devam edecek" dedi.

Başkan Topbaş, hazırladıkları yeni bir çevre düzeni planını yürürlüğe sokmayı planladıklarını ancak önce temyiz sürecini beklemek istediklerini açıkladı. "Biz iş yapmaya geldik. Bize gölge edilmesin. Şehir çok gelişirse bu şehirde yaşam çok zorlaşır diyorlar. Bu görüştekilerle anlaşılmaz ki. 50''lerde kalmış anlayışla hareket ediyorlar. Bunlar kendi doğrularından başka doğruları asla görmüyorlar" diyen Topbaş, bazı çevrelerce hizmetlerinin kıskanıldığını söyledi. Çevre düzeni planlıyla ilgili 66 davanın açıldığını kaydeden Topbaş, "Bir şehir plansız olabilir mi. Çevre düzeni planları bir şehrin geleceğini hazırlamak adına önemli. Hatta ulusal planlar yapılmalıydı" diye konuştu.

Bir gazete tarafından iki gündür manşetten verilen ''Dubai usulü alkol'' haberlerine de tepki gösteren Topbaş, “Niyetleri ne? Hükümeti sarstmak adına biyle şeyler mi göstermek istiyorlar. Sanki bir zaman Aczimendiler''i çıkardıkları gibi. Oysa orada işletmecinin kendi kendine yaptığı bir uygulama. Bunu manşete taşıyıp beyinleri bulandırmanın bir anlamı yok.”
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.