Haberler

Yap-işlet-devret''te DSİ garantör olacak

Tarih: 27 Mayıs 2008 Kaynak: Referans
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, TBMM Genel Kurulu''nda, yap-işlet-devret modelinin kapsamını genişleten kanun tasarısının 4 maddesinin kabul edildiğini belirterek, "Yap-işlet-devret modelinde artık Devlet Su İşleri (DSİ) garantör olacak" dedi.

Dün, Adana''da Müteahhitler Birliği''nde gazetecilerle bir araya gelen Bakan Eroğlu, yeni kanunla büyük köprü, viyadük, sulama tesisleri, tren istasyonları, limanlar, rıhtımlar, kompleksler, milli parklar, istasyonlardaki işletmelerin yapımlarının da kapsama alındığını söyledi. Eroğlu, "Katkı payı da getirildi. Eski kanunda bu yoktu. Yapacaksınız işleteceksiniz belli süre sonra devrediyordunuz. Bu işte bize kim garanti olacak? diyorlardı. Şimdi DSİ garantör oluyor" dedi.

Demirde müjde verebiliriz
Bakan Eroğlu, müteahhitlere "Demire zam geldi ne olacak halimiz?" sorusunu kendisi sorup cevaplayarak, "Gözlerinizden bunu soracağınızı anladım. Bakanlar Kurulu''nda bunu tartıştık. Kanun çıkarıp, bir şeyler vermek istiyoruz. TOKİ ve diğer kurumlar açısından bize gelen işlerin durma noktasına gelindiği bildirildi. Bu konuda bir müjde olabilir" diye konuştu.

Eroğlu, işadamlarının tesis yapılacak bölgede tarihi eserin olması nedeniyle sıkıntı yaşandığını hatırlatması üzerine de, bu konuda hükümet olarak ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.