Haberler

TOKİ''nin Tosya evleri örnek seçildi

Tarih: 28 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Tosya TOKİ evleri toplu konut uygulamaları alanında örnek proje seçildi. TOKİ''nin 2006 ve 2007 yıllarındaki en başarılı uygulaması olarak gösterilen 312 konutluk TOKİ evlerinin Haziran ayı ortalarında hak sahiplerine teslim edileceği açıklandı.
2007 Mayıs ayında yapımına başlanılan 312 konutluk TOKİ evleri Kasım ayında tamamlanmıştı. Aralık ayında kura ile hak sahiplerine dağıtılan konutların çevre düzeni ve iç düzenlemeleri de tamamlandı. Konutların TOKİ İdaresi Geçici Kabul heyetinin geçtiğimiz günerde yaptığı incelemeler sonunda ön kabülleri gerçekleştirildi. TOKİ heyeti projenin sıfır hata ile uygulandığını tesbit etti.

Konutlar Haziranda Teslim Edilecek
Müteahhit firma İNTA''nın Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Özcan, yer teslimi konusunda Tosya Belediye Başkanı Sait Gülabacı''nın büyük desteklerini gördüklerini açıkladı. Özcan, ''Şubat ayında alınan ihalenin inşaatına başlamak için Mart ve Nisan aylarında arsayı inşaata hazır hale getirmek için hafriyat çalışmalarımız oldu. 2007 Mayıs ayında ilk betonu atmamızda Tosya Belediyesi ve esnafın büyük destekleri oldu. Evleri Kasım ayında bitireceğimiz söylediğimizde bize kimse inanmadı. Kasım ayında tamamladığımız 312 konutun kura çekimleri Aralık ayında gerçekleşti. Dairelerin hak sahipleri belirlendi. Mayıs ayına kadar da binaların iç düzenlemesi ve çevre düzenlemesini tamamladık. Binaları Haziran ayında vatandaşa teslim etmeyi planlıyoruz.'' şeklinde konuştu.

Depreme Dayanıklı Konutlar Üretildi
Tosya Belediye Başkanı Sait Gülabacı ise, Geçici kabul sonrası İNTA Firması Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Özcan''ı kutladı. Gülabacı, "1999 Marmara depremi sonrasında bir deprem bölgesi olan İlçemizde büyük bir konut sıkıntısı yaşandı. Yeni yapılacak konutlarda sağlam zemin ve sağlam yapı şartı aradık. Kat mülkiyetine sınır getirerek halkımızın göz göre göre depremde riskli binalarda oturmalarının önüne geçik.'' dedi.

İlçede nüfus artışı ve ihtiyaç arzının çok olması sebebiyle konut fiyatlarında aşırı artışlar yaşandığına dikkat çeken Gülabacı, ''Halkımıza sağlak, konforlu ve ucuz konutlar üretebilmek için TOKİ idaresine başvurduk. Uzun araştırmalar neticesinde Kıran Mevki Karga Deresi dölgesindeki alan TOKİ evi yapımına uygun görüldü. Arkadaşlarımız örnek bir çalışma sergileyerek tüm binaları ve çevre düzenlemelerini bir yıla sığdırdılar, Doğalgaz ile ısınacak olan binalarımız 7.9 şiddetine dayanıklı olarak inşa edildi, Sel ve diğer felaketlere karşı dayanıklı olarak yapılan binalarımız iç ve dış görünümleri ilede örnek olarak gösteriliyor" dedi.
Takip
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.