Haberler

Keçiören engelleri kaldırıyor

Tarih: 30 Mayıs 2008 Kaynak: Hürriyet
"Engelli Dostu Belediye" konulu sempozyuma katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, bu konudaki çalışmalarından dolayı takdir edildi. Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Öztek de üniversite olarak Keçiören Belediyesi ile 5 yıldır işbirliği içinde olduklarını belirtti.

Toplumun ilgiye muhtaç kesimlerinden birini oluşturan engellilerin sıkıntıları Keçiören Belediyesi ve Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nın ortaklaşa düzenlediği "Engelli Dostu Belediye" konulu sempozyumda masaya yatırıldı. Sempozyumda Hacettepe Üniversitesi’nin yanı sıra değişik üniversitelerden akademisyenler, engellilerin yaşadığı problemler ve çözüm yolları konularında bilgiler sundu. Sempozyumu çok sayıda engelli ailesi de takip etti.

Doğumdan ölüme kadar
Sempozyumun açış konuşmasını yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok toplumu ilgilendiren problemlerin çözümü konusunda toplumsal işbirliğine ihtiyaç bulunduğuna işaret ederek, engellilerin engellerden arındırılmış bir kentte, diğer vatandaşlar gibi bütün imkanlardan yararlanarak yaşamasının en doğal hak olduğunu söyledi. Belediyelerin vatandaşın doğumdan ölüme her attığı adımda yeri olduğunu kaydeden Başkan Altınok, "Engelliler konusunda da belediyelerin pek çok yetki ve sorumlulukları vardır. Keçiören Belediyesi olarak 13 yıl önce bu konuya el atarak Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı ile işbirliği yaparak pek çok proje gerçekleştirdik" dedi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Öztek de konuşmasında üniversite olarak Keçiören Belediyesi ile 5 yıldır çok üretken ve sıkı bir işbirliği içerisinde çalışmalar yürüttüklerini, Keçiören Belediyesi’nin bu açıdan örnek bir belediye olduğunu vurguladı. Engelliliğin her toplumun ortak problemi olduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Öztek, toplumun sağlığını bozan faktörleri ortadan kaldırmayı hedefleyen halk sağlıkçılarının, engellilik konusuyla yakından ilgili olduklarını sözlerine ekledi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.