Haberler

Eczacıbaşı ve ÇYDD 30 yatılı okulu yenileyecek

Tarih: 30 Mayıs 2008 Kaynak: Referans Yazan: Ebru Tuncay
Eczacıbaşı Topluluğu ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), 30 yatılı ilköğretim okulunu (YİBO), yenileyecek ve hijyenik hale getirecek. 5 yıl sürecek ve 4 milyon YTL harcanacak olan projenin yarısı Eczacıbaşı Topluluğu, diğer yarısı ise yerel yönetimler tarafından karşılanacak.

"YİBO Hijyen Projesi" kapsamında çalışmaların tamamlandığı ilk okullardan biri de Sivas''ın Ulaş ilçesindeki Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu oldu. Ulaş Cumhuriyet YİBO''nun yatakhane ve derslik bölümlerindeki temizlik alanları ile yemekhaneyi kapsayan toplam 1783 metrekarelik alan 2 ay süren çalışmalar sonucu yenilendi. Daha kaliteli ve yaygın eğitim olanakları sunma konusunda tüm kesimlerin bir yarış halinde olduğunu belirten Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, "Herkes uzun yıllar olanaksızlıklarının yarattığı açıkların kapatılması için gayret gösteriyor" dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Vitra ve Artema''nın işbirliği içinde yürüttükleri projenin adım adımının tamamlandığını anlatan Eczacıbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Banyo ve tuvalet gibi, estetik kaygıların ötesinde yaşamsal öneme sahip mekânların hijyenik açıdan uygun koşullara kavuşturulmasını amaçlayan proje, birçok yan etkinlikle zenginleşip çeşitleniyor. Eğitim gibi kutsal bir amaca hizmet eden bu projenin bir parçası olduğum için onur duyuyorum."

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan ise Sivas''ın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Cumhuriyet''in temelleri burada atıldı. Onun için Sivas''ı bütün Türkiye ve dünyanın tanımasını istiyoruz" dedi.

Çobanlıktan valiliğe geldim
Sivas Valisi Veysel Dalmaz ise törende yaptığı konuşmada geleceğe yatırım olarak yapılan yatırımların eğitime büyük bir katkı sağladığını belirterek "İmkânı olmayan çocuklarımıza bir çığır açılıyor. Ben keçi sürüsünün arkasındaki çobanlıktan buralara kadar bir vali olarak geldim. Şimdi burada yatılı okuyan kardeşlerimi gördükçe kendi gençliğimi ve çocukluğumu hatırlıyorum" dedi. Konuşmaların ardından Vali Dalmaz Eczacıbaşı ve Saylan''a katkılarından dolayı birer plaket verdi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.