Haberler

"Otoyol ve Köprülerden Geçişler Ücretsiz Olmalı"

Tarih: 4 Haziran 2008 Kaynak: Dünya
KESK''e bağlı Yapı-Yol Sen, otoyol ve köprülerden geçişlerin ücretsiz olmasını ve buralarda çalışan personelin fiili hizmetten yararlandırılması gerektiğini söyledi.

Yapı-Yol Sen Merkez Yönetim Kurulunca yapılan yazılı açıklamada, Erişme Kontrollü Karayolları Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu Tasarısı''nda karayollarındaki (otoyol) bütün tesislerin ve otoyol işletmelerinin satılmasının ve ticari faaliyete kapalı olan karayolu ve çevresinin ticari faaliyetlere açılmasının öngörüldüğü ifade edildi. Hükümetlerin özelleştirmelerde ''''daha kaliteli ve daha iyi hizmet sağlama'''' gerekçesini öne sürdükleri savunulan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Bunun doğru olmadığı halkımız tarafından bilinmektedir. Geçmişten bugüne özelleştirilen yerlerin halka daha pahalı hizmet verir hale geldiği, özelleştirmelerin olumlu yönde hiçbir getirisi olmadığı yapılanlarla kanıtlanmıştır. Sendikamız otoyol ve köprülerin özelleştirilmesi durumunda otoyol ve köprüleri kullananların buralardan daha fazla para ödeyerek geçeceği, ayrıca özelleştirme durumunda personelin mağdur olacağı düşüncesindedir. Otoyol ve köprülerden geçişlerin ücretsiz olmasını, buralarda çalışan personelin mağdur bırakılmamasını ve personelin fiili hizmetten yararlandırılmasını istemekteyiz. Önerimiz, bu peşkeşe yol açacak yasa değişikliğinin geri çekilmesidir.''''
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.