Haberler

‘Meydan’ yurtdışına çıkacak

Tarih: 6 Haziran 2008 Kaynak: Radikal
Ümraniye’deki Meydan AVM’nin çevreci konsepti örnek alınacak. Metro Group, yüzde 100 açık havada hizmet veren ve çevreci bir alışveriş merkezi olarak bilinen İstanbul’daki Meydan Alışveriş Merkezi (AVM) konseptini örnek bir proje olarak dünya çapında yaygınlaştırmayı planlıyor. Metro Group’un İstanbul Merter’de inşası süren ve 2009’da hizmete girmesi planlanan projesi ise jeotermal enerjiden güneş enerjisine geçerek dünya çapında alışveriş merkezi kültürünü değiştirecek bir proje olarak görülüyor.

Metro Group Varlık Yönetimi İcra Kurulu Başkanı Prof. Michael Cesarz, Meydan Alışveriş Merkezi’ni dünya için pilot bir proje olarak gördüklerini belirterek, “Meydan’ın tüm dünya üzerindeki en büyük pilot sistem olmasına ve bizim böylesi dev bir jeotermal tesis kurarken bazı konularda ilk deneyimlerimizi yaşamış olmamıza rağmen, bu proje ile sıradışı bir deneyime imza attığımızı düşünüyoruz. Hedefimiz enerji tüketimini azaltmak ve şirket bünyesinde yenilenebilir enerji kullanımını artırmak” dedi.

İki ödül birden aldı
Meydan Alışveriş Merkezi Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı ‘Süreç’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görülürken, Urban Land Institution (ULI) tarafından verilen Mükemmellik Ödülü’nün de sahibi oldu. Prof. Michael Cesarz, Mükemmelik Ödülü Yarışması’nın gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edildiğini hatırlatarak, “Geleceğin enerji kaynaklarını kullanıyor olması ve akıllı mimari yapısı Meydan Alışveriş Merkezi’ni birinci sınıf alışveriş merkezi haline getirdi” diye konuştu. Ekim ayında belirlenecek ULI Global Ödülleri’nin sonuçlarını da merakla beklediklerini anlatan Cesarz, Meydan’ın dünyanın en iyi projelerinden biri olabileceğini söyledi. (Radikal)
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.