Haberler

Siirt''in altyapısı yenileniyor

Tarih: 6 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: M. Şakir Özmazı
Belediye Başkanı Mervan Gül, 4 yılda yaptığı icraatları anlattı. Cumhuriyet''ten bu yana yapılmayan çalışmaları hepsini görev süreleri içinde yaptıkların belirten Gül, şehrin alt yapısını baştan aşağı değiştirmek için büyük çaba sarfettiklerini söyledi.

Siirt Belediyesi yaklaşık 8 aydır başlatmış olduğu altyapı kaldırım ve yol çalışmalarına hız verdi. Belediye Başkanı Mervan Gül Çalışmalar ile ilgili gazetecileri bilgilendirdi ve bölgede ilk defa yapılan katı atık depolama merkezini tanıttı.

Başkan Gül, Cumhuriyet''ten bu yana yapılmayan çalışmaları hepsini bu 4 yıl zarfı içinde yaptığını belirterek, "Siirt İlimizde belki halkımızı mağdur ettik rahatsız ettik ama 4 yıl içerisinde hiç kimsenin cesaret edemediği çalışmalar yaptık ve halen çalışmalarımız tam hızla devam etmektedir. Sel felaketlerin yaşanması ve insanlarımızın sağlığını göz önüne alarak Siirt şehrin tamamında başlattığımız çalışmalar ile dört bir yandan devam ettirdik. Siirt''te Elektrik Hatları Telefon hatlar yeraltından çekilirken sıfırdan yağmur kanalı, kanalizasyon sistemi ve içme su şebekesi döşedik. Dolayısı ile salgın hastalıkların bir daha ilimizde yaşanmaması ve içme suyu kanalizasyon suyun bir birine karışmaması için bir birinden ayırdık. Altyapı çalışmaları biten bütün cadde ve sokaklardaki kaldırım ve beton asfalt çalışmalarını başlatacağız. Atık su arıtma tesisi çok yakında hizmete girecek. Rus pazarı bitmek üzere, dolmuş durakları ihalesi yapılacak inşaatı bitti. Bölgede ilk defa yapılan katı atık deposu temeli atıldı. Ayrıca çevre düzenlemeler ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Daha sonra Başkan Gül ve AK Parti İl Başkanı Bayram Kızılay Dogan Mahallesine yapılacak kaldırımların kazma törenle kazıldı. Törenden sonra yeni yapılan 1000 tonluk su deposunu basına tanıtarak bitme aşamasında olduğunu gösterdi. Gazetecileri öğle yemeğinde Kızlar Tepesi''nde ağırlayan Başkan Gül, çalışmalar ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.